№ 1 (237):

До Світлого Дня — світлі вчінкі

Актуалії

Архіпастирське послання єпископа Сумського і Охтирського Євлогія з нагоди початку єпархіальної православної благодійної акції «До Світлого Дня — світлі вчінкі»

«Так нехай світить світло ваше перед людьми,
щоб вони бачили ваші добрі справи
і прославляли Отця вашого Небесного »
(Мф. 5: 16)

Возлюблені у Господі отці духовні, дорогі брати і сестри!

За днів духовної весни - Святої Чотиридесятниці - які ведуть нас до торжества Воскресіння Христового, кожен християнин прагне з «землі чужої» своєї гріховної негідності зійти до слави Перемоги Христової над тлінням і смертю. Глибоке покаяння, творіння справ милосердя і співчуття - ось те, що творить безцінний скарб наших душ і знаходить надбання у вічності.У ці рятівні дні наша душа має бути особливо чутливою, щоб знайти здатність почути біль тих, хто страждає поруч з нами. Найбільш беззахисні й уразливі - це діти, яких уразили онкологічні захворювання. Важкі страждання, котрі відчувають маленькі пацієнти під час лікування, постійна присутність серйозної небезпеки для життя - ось щоденні реалії для мешканців онкологічних відділень та їх батьків.

Лікування маленьких пацієнтів вимагає значних фінансових витрат на придбання дорогих медичних препаратів, оскільки вкрай важливо забезпечити повноцінне лікування, бо від цього багато у чому залежить результат. Крім того, необхідно дороге обладнання, за допомогою якого можна лікувати маленьких страждальців. Батьки цих дітей змушені звертатися за допомогою, бо витрати на лікування значно перевершують фінансові можливості будь-якої сім'ї.

У ці покаянні дні Великого Посту особливого звучання набувають слова Христа Спасителя про Страшний Суд: той, хто вчинив справи милосердя по відношенню до свого ближнього буде удостоєний вічного спасіння. Слідуючи євангельській заповіді про діяльну любов, благословляю проведення єпархіальної православної благодійної акції «До Світлого Дня - світлі вчінкі» зі збору коштів для надання допомоги у лікуванні онкохворих дітей Сумщини. У кожному храмі Сумської єпархії благословляю встановити спеціальний кухоль для збору пожертв на потреби онкохворих дітей. Увійшовши в найближчий православний храм, кожен бажаючий протягом Великого Посту може покласти в кухоль посильну пожертву. Батькам настоятелям благословляю організувати широке інформування своїх парафіян про проведення єпархіальної акції, а також організувати збір пожертвувань.

Звертаюся до кожного клірика Сумської єпархії, до кожного прихожанина православних храмів, до кожного віруючого серцем: дорогий брат, сестра, витри сльозу багатостраждального дитя з онкологічного відділення, зроби посильний внесок для зцілення його змученого тіла, подаруй шанс життя для дитини, чиї очі відображають погляд Христа. Нехай кожен, хто приєднається до благодійної акції, знає: Всемилостивий і Всещедрий Господь благословить справи твоїх рук, благословить твою сім'ю, дорогих і близьких людей, віддасть тобі сторицею за милостиве прагнення твого серця. Твій посильний внесок нехай стане безцінним скарбом у Царстві Небесному.

Покликаю архіпастирське благословення на всіх учасників єпархіальної православної благодійної акції «До Світлого Дня - світлі вчінкі» зі збору коштів для надання допомоги в лікуванні онкохворих дітей Сумщини. Покров Цариці Небесної хай буде над усіма вами.

Єпископ Сумський і Охтирський