№ 1 (237):

Кожному велосипеду чи мопеду — світловідбивачі

Актуалії

З настанням весни на дорогах області з’являються все більше учасників дорожнього рух, а саме велосипедистів та скутеристів — це не дивно, адже саме цей вид транспорту  є найбільш доступним для громадян, що проживають в сільській місцевості і не тільки. Збільшення кількості двоколісних транспортних засобів призводить до значного росту аварійності на дорогах Сумщини.

Більшість дорожньо-транспортних пригод за участю водіїв мопедів та велосипедів стаються у темну пору доби, адже водію автомобіля важко помітити велосипед або скутер не обладнаний світловідбивачами, саме ці елементарні засоби безпеки передбачені правилами дорожнього руху. Відповідно до них мопеди та велосипеди повинні бути обладнані звуковим сигналом та світловідбивачами.З метою зменшення кількості дорожньо-транспортних пригод за участю водіїв двоколісних транспортних засобів працівниками ДАІ по всій території Сумської області, проводять профілактичні заходи під назвою «Велосипедист». Упродовж тижня співробітники Державтоінспекції роз’яснювали власникам велосипедів та мопедів про недопустимість  порушень правил дорожнього руху під час пересування по вулично-шляховій мережі та обов’язкове обладнання велосипедів світловідбиваючими пристроями згідно ПДР України. У разі виявлення порушень правил обладнання велосипедів під час заходу їх власникам безкоштовно вручались світловідбивачі.

За ходом проведення акції поруч стежили власники автомобілів, що проїжджали поруч. Деякі з них  висловлювали підтримку ДАІ в цьому напрямку. Михайло Олександрович — водій автомобіля ВАЗ каже: "Я всю жизнь езжу по командировках, и сколько раз в туман велосипедисты выскакивают перед мной, никаких даже катафотов нет, это очень страшно — преступники. Я б наказывал таких людей. Желательно, что б и катафоты были. Сейчас вот сезон начинается — дачников будет много."

У ході проведення акції в поле зору  інспекторів ДАІ м. Сум потрапило близько 30 водіїв велосипедів і  мопедів, а також пішоходів. Державтоінспекція звертається до усіх власників двоколісних транспортних засобів — не нехтуйте власним життям, зробіть власний транспортний засіб помітним для інших учасників дорожнього руху.