№ 1 (237):

Обласні змагання юних інспекторів руху пройшли у Сумах

Актуалії

У міському парку відпочинку ім. І.Кожедуба на обласних змаганнях юних інспекторів руху (ЮІР) зустрілися загони-переможці міькрайонних конкурсів. ЮІРівський рух був започаткований ще наприкінці 70-х років минулого століття і мав на меті популяризацію Правил дорожнього руху та їх неухильного дотримання серед учнівства.Обласні змагання проводилися в чотири етапи. Найперше, юні помічники ДАІ підтверджували знання Правил дорожнього руху, тож кожний учасник мав відповісти на питання екзаменаційних білетів. Максимальні результати продемонстрували команди «Форсаж» Конотопської загальноосвітньої школи № 11 та «Зебра» Л.Долинської спеціалізованої школи. На наступному конкурсному етапі перевірялися знання жестів регулювальника. Тут абсолютними переможцями стали загони «Юність» Сумської спеціалізованої школи № 10, Самотоївської загальноосвітньої школи Краснопільського району, загін Тростянецького районного Палацу дітей та юнацтва та Шосткинської загальноосвітньої школи № 5.

А далі, від теорії – до практики. П’ятеро членів загону ЮІР, 2 дівчинки та 3 хлопчики, по черзі мали проїхати запропонованим маршрутом, дотримуючись Правил дорожнього руху, і виконати вело фігури «ДОШКА», «ВІСІМКА», «ЛІНІЯ СТОП». При цьому не можна було пропускати частину перешкоди, торкатися землі ногами чи наїжджати колесами на окреслені лінії. При проходженні цього конкурсу необхідно було набрати найбільшу кількість балів, витративши при цьому найменший час. Найкращі командні результати продемонстрували команди Глухівської загальноосвітньої школи № 2 та Середино-Будської загальноосвітньої школи № 1. А персональну заохочувальну відзнаку отримав капітан Глухівської команди Роман Довгополий.

Найвидовищним конкурсним етапом традиційно були виступи агітбригад. Адже протягом 10 хвилин команди мали емоційно, цікаво і творчо викласти основи безпечної поведінки на вулицях і дорогах для своїх однолітків і дітей молодшого віку. Творчі доробки команд були різножанровими і демонстрували вокальні, танцювальні та сценічні таланти юних помічників Державтоінспекції. Справжнім відкриттям цьогорічних змагань стали наймолодші учасники конкурсу - загін «Радар» Охтирської загальноосвітньої школи № 1, які, разом із сумчанами, отримали найвищу оцінку від журі. Особистим заохочувальним призом від організаторів за артистизм була нагороджена  сумчанка Інна Галета.

Переможцями за загальним підсумком результатів стали конотопчани, друге місце посіли хлопці і дівчата загону ЮІР із Сум, на третьому – команда з Тростянця. А справжнім лейтмотивом змагань можна обрати вислів з виступу «Давайте перемогою назвем безпечне і збережене життя!» Всі без винятку переможці і учасники від організаторів зустрічі – обласного Управління Державтоінспекції та управління освіти і науки, отримали почесні грамоти і дипломи, а також цінні подарунки. А переможці обласного конкурсу, Конотопський загін ЮІР «Форсаж», отримав почесне право представляти нашу область в рамках ювілейного 35-го Всеукранського зльоту загонів юних інспекторів руху, що відбудеться у вересні в молодіжно-дитячому центру «Артек».