№ 1 (237):

За підробку талону — кримінальна відповідальність

Актуалії

На початку літа 2010 року мешканець обласного центру гр. З. згідно доручення набув право експлуатувати автомобіль ВАЗ-21150, отримав тимчасовий реєстраційний талон і пройшов державний технічний огляд. Отриманий талон про проходження ДТО з логотипом «2012» через кілька місяців експлуатації автомобіля загубився. Знаючи, що керувати автомобілем без такого талону заборонено, а звертатися до Державтоінспекції за новим – не виникло бажання, водій вирішив власноруч виготовити бланк, який взагалі є документом суворої звітності, має облікові серію і номер, а також захисні елементи.Особливо не переймаючись, він роздрукував на принтері знайдений  в мережі Інтернет зразок, вніс у відповідні графи відомості про власний транспортний засіб і закріпив на лобовому склі автомобіля. Говорячи юридичною мовою, використовував завідомо підроблений документ, видаючи його за справжній.

Наприкінці березня підробка була виявлена і вилучена у встановленому законодавством порядку працівником ДАІ. Згодом була порушена кримінальна справа відносно 23-річного сумчанина, який обвинувачується у вчиненні злочинів передбачених Кримінальним Кодексом , а саме, підроблення і використання завідомо підробленого документа, що карається штрафом  до  70 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або  арештом  на  строк  до  шести  місяців,  або обмеженням волі на строк до 3 років.

Незнання законів не звільнює від юридичної відповідальності. Згідно з п.31.3 «б» ПДР України експлуатація транспортного засобу, якщо він не пройшов ДТО або без талона про його проходження, заборонена, тож в разі втрати оригінального талону ДТО необхідно було звернутися до підрозділу ДАІ для його отримання.