№ 1 (237):

День хіміка - 2011

Актуалії

Кожного року наприкінці травня своє професійне свято відзначають працівники хімічної промисловості. Сумщина має потужний хімічний комплекс, який вносить значний вклад у розбудову економіки нашого регіону.

За даними Головного управління статистики у Сумській області, за січень–квітень 2011 року порівняно з відповідним періодом минулого року випуск промислової продукції на підприємствах хімічної промисловості збільшився майже у 2,5 раза.

За 4 місяці 2011 року підприємствами хімічної промисловості реалізовано продукції на суму 839,9 млн.грн., що становить 15,5% від загального обсягу реалізованої промислової продукції області.Сьогодні підприємства хімічної індустрії Сумської області пропонують як споживачам України, так і за її межами, найрізноманітнішу продукцію – мінеральні добрива, лакофарбові вироби, кислоти, вироби з пластмаси і багато іншої продукції, яка користується попитом як у населення, так і у господарств. А ще наші хіміки відомі виготовленням феєрверків, які прикрашають наші свята.

Лідерами хімічного виробництва нашої області є ВАТ “Сумихімпром”, Шосткинський казенний завод “Імпульс”, ТОВ “Андрекс”, ТОВ “Кусум Фарм”.

У Сумській області на підприємствах по виробництву хімічної продукції зайнято 11,3 тис. осіб, або кожний шостий працівник промисловості регіону. Практично половину працівників хімічної промисловості складають жінки.

Галузь має досить працездатні та досвідчені кадри. Третина  працівників – молоді люди у віці до 35 років, кожний четвертий – знаходиться у пенсійному віці. Серед працюючих значна частка фахівців з вищою освітою – 38%. Два працівники мають науковий ступінь.

Слід зазначити, що протягом останніх п’яти років заробітна плата в галузі була нижчою за середній показник, що склався в промисловості області. Упродовж 2010 року половина працівників хімічного виробництва працювала у режимі скороченого робочого дня (тижня), що негативно вплинуло на рівень заробітної плати в галузі. На кінець 2010 року вони заробляли в середньому 1643 грн.