№ 1 (237):

Колекторська діяльність за світовими стандартами

Новини

27 травня 2011 року у Києві відбувся круглий стіл на тему: "Світові стандарти етичних норм у колекторській діяльності". Його було проведено Консультативною програмою Міжнародної фінансової корпорації (IFC) з подолання кризи в Європі та Центральній Азії, яка в партнерстві зі Швейцарською Конфедерацією розпочала свою роботу в 2009 році.

Мету круглого столу його організатори визначили так - вдосконалення діяльності колекторських організацій в Україні згідно зі світовими стандартами. Перед учасниками заходу, серед яких виявилося чимало керівників провідних в Україні комерційних банків, представників фінансових регуляторних органів, виступили консультант компанії "Oliwer Wyman" Тобіас Дзіггель, консультант IFC Панайотіс Варангіс."Підтримка з боку IFC сьогоднішнього заходу є дуже важливою, оскільки діяльність колекторів покликана сприяти оздоровленню банків. Але така робота повинна вестися вкрай толерантно, з урахуванням успішних практик західних країн, світових етичних норм", – зазначив у своєму виступі Артем Кучин, виконавчий директор Асоціації учасників колекторського бізнесу України (АКБУ).

"Мета нашої співпраці з АКБУ – забезпечити підвищення кваліфікації колекторів для фінансових установ України, банкам - підтримку, а клієнтам - належне ставлення", – сказав Гард Бедфорд, керівник Проекту IFC з подолання наслідків кризи у фінансовому секторі Європи та Центральної Азії.

Круглий стіл став одним із численних заходів, організованих Консультативною програмою IFC з подолання кризи в Європі та Центральній Азії за час свої діяльності. Так, на сьогодні Програмою проведено навчальні заходи для понад 1000 професіоналів банківського сектору та представників підприємств з належних практик в управлінні ризиками, скороченні витрат, реструктуризації заборгованості.

Під час круглого столу також наголошувалося на тому, що поліпшення роботи української банківської системи, а отже, і прискорене посткризове відновлення всієї української економіки залишається важливим напрямком в роботі IFC.

Роман Нечипорук, Національний прес-клуб "Українська перспектива"Також читайте:

Нерухомість у спадок

Шляхи декларування податкового кредиту у зв’язку з новими вимогами