№ 1 (237):

Небезпечний відпочинок за кордоном

Медицина і здоров’я

До уваги туристівНеспокійна ситуація в арабських країнах змінила весь ринок туризму. За останні кілька місяців різко впав попит на тури в Єгипет і Туніс, натомість продаж путівок до Туреччини зріс по всьому світу.

Експерти нагадують, що політична ситуація — це не єдиний критерій, який варто враховувати, плануючи відпустку. Неприємності можуть чатувати на туриста у будь-якій країні світу. У першу чергу варто побоюватися інфекційних захворювань.

Існують, наприклад, специфічні інфекційні захворювання, характерні лише для екзотичних країн. Аби убезпечити власний відпочинок під час поїздки в якісь екзотичні країни, і особливо якщо цей відпочинок передбачає тривале перебування на природі, необхідно збирати інформацію. Це можна зробити в туристичній агенції. Там дають детальну інформацію, і потім дехто навіть змінює маршрут .Тим, наприклад, хто збирається до Індії, варто більше дізнатися про холеру, наготуватися пити лише бутильовану воду, ретельно мити фрукти та відмовитися від звички перекусити в першому-ліпшому кафе. А якщо у вас запланована поїздка до Європи, то краще зробити щеплення від інфекцій, які переносять кліщі.

Слід пам'ятати, що більшість європейських країн вражені кліщовим енцефалітом Саме Європейський регіон —  один із найнебезпечніших за цим захворюванням. До середини літа важливо пам'ятати, що майже всі європейські країни — осередки кліщового енцефаліту. Туристам можна порадити обов'язкові самостійні та взаємні огляди.

Під час поїздок  Європою слід побоюватися не лише енцефаліту. У країнах Європейського регіону, за даними Всесвітньої організації охорони здоров'я, останнім часом загострюється ситуація щодо кору. За інформацією на середину квітня 2011 року в 33-х країнах Європи зареєстровано понад 6 тисяч випадків цього захворювання. З них найбільша кількість людей захворіли на кір у Франції. Тому всім туристам, які виїжджають до Європи, потрібно вакцинуватися від кору.

Туреччина і Єгипет — традиційно найпопулярніші країни у німців, росіян і американців — не становлять епідеміологічної небезпеки. Вберегти своє здоров'я від будь-яких неприємностей під час поїздки в ці країни під силу кожному.

Що стосується Туреччини та Єгипту, то велике побажання всім туристам — це уважно підійти до вибору готелю, щоб уникнути можливих харчових отруєнь і убезпечити свій відпочинок Чим нижче категорія готелю, тим вище імовірність таких неприємностей У Єгипті, в Червоному морі, мешкають акули. Але вони були там завжди, просто на людей стали нападати порівняно нещодавно. Але, як запевняє  єгипетська сторона, вжито всіх заходів безпеки і туристам ніщо не загрожує. Наскільки цьому можна вірити — покаже час.


Експерти радять збирати інформацію не лише про клімат і традиційні хвороби. Слід мати уявлення і про інфраструктуру тих міст, де ви збираєтеся провести відпустку. Наприклад, у багатьох країнах квиток потрібен не тільки щоб увійти в метро, але й для того щоб вийти з нього. На вокзалі може виявитися дві сьомих колії, і ви ризикуєте запізнитися на свій потяг, якщо не перепитаєте, на схід чи на захід їдете.Також можна почитати:

Дивні звичаї різних народів

Путешествуем по Египту

Египетский отдых

Анекдоты о туристах