№ 1 (237):

Новобудови у Сумах дешевші за старе житло

Актуалії

Купувати нове житло чи зупинитися на старому?Весна 2011 року зробила свої корективи у стан ринку нерухомості. Попит на житло в Україні помітно пожвавився, але найбільш запитані об'єкти бюджетного та економ- сегментів. Як правило, це одно- і двокімнатні квартири, а також вигідні пропозиції по трикімнатним приміщенням. При цьому, ціни на нерухомість за перший квартал 2011 року практично не змінювалися. За словами Сергія Рижкова, голови Житомирського округу Української Гільдії Ріелторів (УГР), динаміка зміни ціни у бік збільшення протягом 2011 року прогнозується в межах 2-5%.

За оцінками експертів, більше половини покупців сьогодні віддають перевагу квартирам площею до 60 м.кв. Що стосується більш просторого житла, на сьогоднішній день воно далеко не всім по кишені. «Трьох- і більше кімнатні квартири, а також будинки та земельні ділянки користуються меншим попитом, хоча, з приходом весни активізувалися клієнти, які бажають придбати земельні ділянки під індивідуальне будівництво у приміській зоні», - констатує Роман Зуб, голова Львівського округу УГР.Разом з цим, в Україні спостерігається ситуація, коли житло в новобудові дешевше, ніж на вторинному ринку. Наприклад, судячи по оглядах ринку нерухомості, в м. Суми ціна квадратного метра в новобудові становить 560-685 $, в той час як вартість вторинної площі коливатися в районі 700-900 $ за м.кв. У Черкасах подібна ситуація. Тут 1 м.кв у новій квартирі обійдеться від $ 650 до $ 750, а за аналогічну площу вторинного житла в середньому доведеться віддати $ 800.

Ціни на квартири в Києві продовжують перебувати на тому самому рівні. Злегка подорожчали центральні округи, а околиці дешевшають.Варто також почитати:

Житло – оаза для шкуродерів

Обдурили...себе

Хабарника взято під варту

Нерухомість у спадок