№ 1 (237):

День працівників легкої промисловості - 2011

Актуалії

Легка промисловість СумщиниЩороку на початку літа своє професійне свято відзначають працівники легкої промисловості.

За даними Головного управління статистики у Сумській області, за 4 місяці 2011 року порівняно з відповідним періодом минулого року індекс промислової продукції на підприємствах легкої промисловості склав 138,9%.
  
За цей же період підприємствами легкої промисловості області реалізовано продукції на суму 88,6 млн.грн., (1,6% від загального обсягу реалізованої промислової продукції), що на 53,8% більше, ніж у 2010 році.

За період з початку року підприємствам легкої промисловості області надійшло замовлень на суму 76,4 млн.грн., майже половина з них (48,5%) від іноземних замовників.Вдягає в сучасний одяг не лише сумчанок, а й  жінок інших областей ПП “Будинок моделей  “Петро Сорока”. Майже 9% від загального обсягу виробництва взуття на Україні випускають підприємства Сумщини. Сучасний робочий одяг та білизну постільну шиють підприємства Сумське ВП “Стиль” УТОГ та Роменське ПП “Спецкомплект”. У постійному пошуку ринків збуту знаходиться ПАТ “Роменська гардинно–тюлева фабрика”. Протягом тривалого часу користуються стабільним попитом закордонних замовників швейні вироби ВАТ “Лебединська швейна фабрика”.

У легкій промисловості регіону у квітні 2011 року було зайнято 3 тисячі працівників. 

Через погіршення фінансового стану підприємств легкої промисловості їх керівництво було вимушено переводити працівників на неповний робочий день (тиждень). У I кварталі 2011 року у такому режимі працював кожний четвертий працівник галузі.
 
У квітні 2011 року працівники заробляли в середньому 1416 грн., що на 40% менше середнього рівня по промисловості.

Більшість (майже три чверті) працівників легкої промисловості – жінки, заробітна плата яких становила в середньому 1382 грн.

Слід зазначити, що у кожного восьмого працівника легкої промисловості нарахування не перевищували мінімальний розмір заробітної плати. У дев’яти з десятьох працівників заробітна плата була нижчою за середній показник в промисловості. Лише кожний п’ятий отримав зарплату понад 2000 грн.Варто ще переглянути:

Легка промисловість Сумщини

Соціально-економічне становище Сумщини за січень–серпень 2010 року

Демографічна ситуація у січні-жовтні 2010 року

"Кролевецькі рушники" виходять на міжнародний рівень