№ 1 (237):

До Сум їде переможець конкурсу Малої академії наук

Історія і культура

Злата Бичкова — переможиця конкурсу Малої академії наук2012-й рік у Краматорську (Донецька область) може бути оголошений роком місцевого краєзнавця Миколи Древетняка. З такою ініціативою виступила наукова секція історичного краєзнавства Краматорського центру позашкільної роботи і клуб "Самоцвіт", очолювані Наталією Овсянніковою.
 
"У наступному році Миколі Івановичу Древетняку виповнилося б 100 років, — розповідає краматорська школярка Злата Бичкова. — Він був краматорським краєзнавцем, письменником, художником, автором книг, пам'ятників і меморіальних дощок. Тому клуб" Самоцвіт "і виступив з такою ініціативою".
 
Миколи Древетняка називають літописцем епохи. Його перу належить ряд книг та буклетів з історії міста. Він — автор пам'ятника Героям громадянської війни на вулиці Орджонікідзе і радянським воїнам у селищі Красногірка. Це він привіз із Риги до Краматорська пам'ятник Батьківщина-мати і був одним з ініціаторів створення музеїв в Краматорську.


Навесні цього року в Києві відбувся Всеукраїнський конкурс-захист наукових робіт Малої академії наук України. Злата Бичкова (ЗОШ № 24), яка написала роботу про Миколу Древетняка, зайняла на ньому 3-є місце. Зараз, як переможець, вона вирушає до Сум — в історико-краєзнавчу експедицію Малої академії наук.Ще варто почитати:

Енеїда – метрополія шумеру?

"Кролевецькі рушники" виходять на міжнародний рівень

Дивні звичаї різних народів

Путешествуем по Египту