№ 1 (237):

Сумські бандити продали в рабство 30 дівчат

Новини

У рабині не з власної воліСуд над торговцями живим товаром тривав більше року. За цей час п'ять учасників банди (серед них одна жінка) міняли свідчення, визнавали та знову заперечували провину. Але в підсумку суд визнав усіх винними в тому, що три роки поспіль злочинці продавали молодих сумчанок у готелі Кіпру та Лівану.

— Схема вербування, як і відправка товару за кордон, була добре налагоджена, — розповідає начальник відділу прокуратури Сумської області Віталій Матвійчук. — Одні підшукували жінок, інші зв'язувалися з покупцями. Був також серед них таксист, який возив жертв в аеропорт Бориспіль і стежив за тим, щоб дівчата полетіли. Після цього він звітував про виконану роботу. Дівчина — співмешканка ватажка банди — вела з клієнтами листування і відправляла їм фото завербованих жінок. Гроші за товар покупці перераховували на банківські рахунки.Сищикам вдалося довести факти продажу 30 жінок, за яких злочинці отримали 100 тисяч доларів.

— Жертвам торговців було від 18 до 30 років, — продовжує Віталій Анатолійович. — Багато хто з них знали на що йдуть, тому не всі погодилися писати заяви на кривдників. Але були й такі, хто, опинившись за кордоном, зіткнувся з жорстокістю господарів, небажанням платити гроші. Вони довгий час відпрацьовували тілом кошти, витрачені на візу та переліт ...

Цинізму торговців живим товаром не було меж. У телефонних розмовах (їх роздруківку вивчили слідчі) вони до деталей обговорювали ноги, руки, обличчя товару, торгувалися за кожну сотню доларів.

— Дійшло до того, що ватажок банди продав у готель і свою співмешканку, ту саму дівчину, яка йому допомагала! — кажуть у прокуратурі.

Затримали учасників банди за підозрою в іншому злочині, а вже в процесі розслідування слідчі докопалися до істини. Двоє найактивніших торговців до суду були за ґратами, нещодавно їх засудили до 10 і 9,5 років в'язниці. Ще один учасник банди півроку був у бігах, але в результаті його затримали і дали 8 років. Три роки за ґратами доведеться відмотати таксисту, який допомагав організаторам. Отримала термін і екс-подруга ватажка. Але, враховуючи каяття і вагітність (за час слідства вона вийшла заміж), суд відстрочив її покарання на три роки.Варто також почитати:

Індустрія пам’яті

Отже, Закон – один для всіх?

З життєпису Івана Литвиненка

Новий рік: мистецтво їжі в гостях