№ 1 (237):

Виші використовують тіньові схеми

Новини

Куди бідному абітурієнту податися...Нинішня вступна кампанія є більш вдалою для абітурієнтів, ніж попередня. Про це у серпні 2011 року заявила голова правління Громадянської мережі "Опора" Ольга Айвазовська.

Вона пояснила, це не тільки тим, що абітурієнтам "не потрібно було стояти по кілька діб під приймальними комісіями на спекотному сонці", але й тим, що в цьому році "в більшій мірі боротьба велася за абітурієнта з боку вузів, а не абітурієнт воював за місце і студентський квиток ".

За словами О. Айвазовська, це пов'язано з меншою кількістю випускників шкіл, оскільки цього року випускників було 192 тисячі, тоді як торік — 335 тисяч.

О. Айвазовська зазначила, що цього року до вузів III-IV рівнів акредитації поступали 290 000 абітурієнтів.

За даними системи "Конкурс", було зареєстровано 194566 сертифікатів зовнішнього незалежного оцінювання. Серед них сертифікатів, отриманих у 2011 році — 163 553.



О. Айвазовська назвала серед проблем нинішньої вступної кампанії "недобросовісну конкуренцію серед вузів за свого абітурієнта". За її словами, вищі навчальні заклади для того, щоб виконати державне замовлення і забезпечити собі достатню кількість контрактників, "вдавалися до різних схем, методів боротьби за студентів".

За її словами, Сумський національний аграрний університет вирішив зараховувати абітурієнтів вже "після другої хвилі" оприлюднення списків рекомендованих до вступу осіб 8 серпня, щоб у випадку, якщо "якийсь абітурієнт побачив себе під час третьої хвилі в інших списках, які цікавіше, йому довелося б пройти процедуру відрахування, а це не один і не два дні, і фактично такий абітурієнт не встигне забрати оригінали документів ".

Ще одним методом О. Айвазовська назвала оприлюднення в списках рекомендованих до зарахування абітурієнтів більшої кількості осіб як "резерву". За її словами, така "схема була застосована в КПІ — коли повідомляється про те, що бути зарахованим на бюджет може велика кількість абітурієнтів, ніж є фізично отриманих місць під час розподілу обсягів державного замовлення". За її словами, в такій ситуації потім вуз звертається до Міністерства освіти з проханням "надати додаткові місця".

"Таким чином престижні навчальні заклади, які не мають проблем із заявами абітурієнтів, формують собі такий резерв, але про це не знає жоден з абітурієнтів, якого начебто рекомендували, і якщо так трапиться, що міністерство не надасть цих додаткових місць, і про це стане занадто пізно відомо, то у всіх будуть серйозні проблеми ", — додала голова правління" Опори ".



Також можна почитати:

Викрито молодого вбивцю

Пропонуємо вибране

К Новогоднему столу

Постные блюда