№ 1 (237):

Правоохоронці захищають сільгоспвиробників

Новини

Сільгоспвиробники потребують захистуУ літньо-осінній період настає "гаряча пора" не тільки для аграріїв, які мають вирости урожай, вберегти його від негоди, зібрати без втрат, але і для міліції.

У період збиральної кампанії у правоохоронців своя, не менш відповідальна роль. Міліціонери попереджають і розкривають злочини, пов'язані зі збором зернових культур врожаю 2011 року.

За матеріалами УДСБЕЗ УМВС прокуратурою Херсонської області порушено карну справу за ч.4 ст.190 "Шахрайство" Кримінального кодексу України відносно жителя Херсона, жертвою якого стала жителька Західної Україні. Потерпіла мала фермерське господарство і вирішила закупити зерно на півдні нашої держави. За допомогою вона звернулася до свого знайомого, який на Херсонщині теж займався фермерським господарством. Жінка перерахувала знайомому 310 тисяч гривень і стала чекати товар. Але херсонець зник разом з її грошима. Зараз проводяться заходи, спрямовані на притягнення зловмисника до відповідальності.Злочини у сфері сільського господарства працівники міліції розкривають не лише в період збору врожаю, а протягом усього року. Так, УДСБЕЗ викрило злочинну діяльність організованої групи, до складу якої входило 5 осіб. Ці люди протягом 2009-2010 років шахрайським шляхом заволодівали грошима виробників сільськогосподарської продукції на території більшості регіонів Україні. Своїми діями злочинці завдали багатомільйонних збитків сільгосппідприємствам Донецької, Київської, Полтавської та Сумської областей. Тільки по Херсонській області виявлено 27 фактів шахрайських дій фігурантів.

Схема видурювання грошей була досить поширеною. Зловмисник розміщував в інтернеті оголошення про продаж сільгосппродукції. Кожному клієнту вони надсилали зразки, після чого покупці замовляли певний товар і перераховували їм кошти. Після отримання грошей шахраї не виходіли на контакт і зникали.

Слідчими управлінням УМВС України в Херсонській області було порушено карну справу за ч.4 ст.190 Кримінального кодексу України "Шахрайство". Санкція цієї статті передбачає позбавлення волі на строк від 5 до 12 років з конфіскації майна. Загальна сума збитків складає понад 4 мільйони гривень.Ще варто почитати:

Суть щеплень від грипу. Ризик і користь

20-тисячний трудовий колектив машинобудівного об'єднання ім. Фрунзе сміється над Омельченком

НАТО – як інструмент зміцнення українсько-російської дружби

Звернення до громадських організацій та мешканців м. Суми