№ 1 (237):

Відкрито пам’ятник Василю Маргелову

Новини

Пам’ятник Василю МаргеловуТретього вересня 2011 року у Сумах урочисто відкрили пам'ятник-погруддя першому командиру десантних військ Радянської Армії, генералу армії, Герою Радянського Союзу Василю Маргелову.

На церемонію відкриття до обласного центру прибули гості і цілі делегації з Німеччини, Естонії, а також багатьох міст Росії та Україні. Багато присутніх були в тільниках, блакитних беретах, з бойовими нагородами і прапорами десантних військ.

Почесним гостем на урочистостях був син видатного командувача десантних військ Герой Росії Олександр Маргелов, який свого часу зробив перший в історії стрибок в бойовій машині десанту. Саме йому й було доручено розрізати стрічку і зняти з пам'ятника-погруддя біле полотно парашута. Потім пам'ятник був освячений, а до його підніжжя поклали живі квіти.Керівництво міста і області вручило групі ветеранів десантних військ грамоти та подарунки за особистий внесок у розвиток ветеранського руху.

За словами голови Сумського Союзу інвалідів війни в Афганістані Ігоря Скоробагатько, задум встановити пам'ятник-бюст В. Маргелову виникла ще в 2008 році, коли відзначалося 100-річчя з дня народження видатного генерала.

"Кошти на виготовлення ми вирішили не брати ні з бюджету, ні від спонсорів, а збирали всім світом — за принципом народної будови. Загалом на спорудження пішло близько 6 тисяч доларів", — повідомив він.

Автором архітектурного рішення став сумчанин Едуард Голованов, а скульптором — харків'янин Едуард Гурбанов. На думку родини Маргелова, усіх, хто знав Василя Пилиповича, цей пам'ятник є найкращим з усіх, встановлених в різних куточках колишнього Радянського Союзу, зазначив син генерала.

По завершенню урочистостей поруч з пам'ятником пролунав військовий салют з автоматних пострілів, ліцеїсти Сумського ліцею з посиленою військово-спортивною підготовкою імені Івана Харитоненка пройшли урочистим маршем, військовослужбовці Збройних Сил України представили показові виступи з елементами рукопашного бою, а ветерани-десантники виступили з невеликим концертом.Читайте ще:

Загадки сірої зони історії

Положення основного закону не можна давати «заговорювати»

Маринады для дичи (птицы)

Звання чиновника - має звучати престижно