№ 1 (237):

День машинобудівника Сумщини - 2011

Актуалії

Промислове устаткуванняГоловне управління статистики у Сумській області інформує, що у машинобудуванні, одному з провідних видів промислової діяльності регіону, працює 25,3 тис. осіб, або третина всіх працюючих у промисловості області.

Машинобудування є привабливим для молоді. Майже кожний третій працівник – молода людина у віці до 35 років. Разом з тим використовується і праця пенсіонерів (кожний шостий – працюючий). Половина працівників мають вищу освіту. 
                 
Заробітна плата працівників машинобудування в середньому становить 2900 грн., що перевищує середній показник по промисловості на 11,1% та на чверть середньообласний рівень.Слід зазначити, що у кожного десятого працівника машинобудівного комплексу заробітна плата не перевищувала прожитковий мінімум для працездатної особи, кожний другий мав нарахування у розмірі середньої по області (2299 грн.). Третина працівників отримувала зарплату понад 3000 грн.

Для сумських машинобудівників професійне свято – це ще одна нагода підвести підсумки своєї роботи.

Продукцію одного з найбільших в Європі машинобудівних підприємств, яким є     ПАТ “ Сумське НВО ім. М.В. Фрунзе”, добре знають не лише в Україні, але й у далекому зарубіжжі. Висока кваліфікація  і професіоналізм працівників підприємства гарантують споживачам продукцію високої якості і надійності. Підприємство виробляє нафтопромислове обладнання, компресори та агрегати газоперекачувальні для магістральних газопроводів.

Варто згадати ще одного лідера у вітчизняному виробництві і розробці відцентрованих насосів – АТ “Сумський завод “Насосенергомаш”. Постійно зростає попит на продукцію для сучасних типів двигунів автомобілів, комбайнів, рухомого залізничного транспорту, що виробляють ТОВ “Мотордеталь–Конотоп”, ТОВ “Укртранспневматика”, ТОВ “Завод Кобзаренка”.

За даними  Головного  управління  статистики  у Сумській області  у  машинобудуванні індекс  промислової продукції за 8 місяців 2011  року   порівняно   з   аналогічним   періодом   2010 року склав 113,1%. Більше,  ніж  торік, виготовлено компресорів об’ємних поршневих – на 13 %,  компресорів відцентрових об’ємних роторних – на 69%.

За  8  місяців  2011 року  підприємствами  машинобудування  реалізовано  продукції  на суму  понад 3 млрд.грн., що  на 39% більше, ніж у  відповідному  періоді минулого року. При цьому частка іноземних замовлень у загальному обсязі становить понад 80%.

Щиро   вітаємо  машинобудівників  з  їх  професійним   святом.   Бажаємо  їм  міцного здоров’я та успіхів у здійсненні планів розбудови і розвитку вітчизняного машинобудування.Варто також почитати:

Якісна продукція матиме товарний знак

Звання чиновника - має звучати престижно

Роздрібна торгівля на Сумщині у січні–червні 2011 року

Приховане і відверте знущання