№ 1 (237):

Кордони мають об’єднувати

Новини

Герб Сумщини22 вересня 2011 року в Курську розпочали роботу Генеральна Асамблея та щорічна конференція Асоціації європейських прикордонних регіонів.

У Будинку рад губернатор Олександр Михайлов зустрівся з президентом АЄПР Карлом-Хайнцем Ламбертцем і генеральним секретарем АЄПР Мартіном Гільєрмо-Раміресом.

Офіційно форум відкрився в КДУ.

Губернатор подякував керівництву Асоціації за високу довіру, надану Курської області у проведенні такого представницького форуму в дні його 40-річчя.

Єврорегіон створений Курською та Сумською областями в 2007 році, але зроблено вже чимало. Сторонами розроблено 17 проектів, реалізуються чотири програми, розвивається прикордонна торгівля, підписано 14 протоколів про встановлення побратимських зв'язків між нашими містами та районами.На рівні районів і міст ми співпрацюємо практично у всіх областях, і навіть на міжпарламентському рівні працює Курсько-Сумська міждепутатська робоча група.

Від сумської сторони виступив перший заступник голови Сумської обласної державної адміністрації Віктор Чернявський. Свої вітання надіслали керівник адміністрації президента РФ Сергій Наришкін, міністр закордонних справ Сергій Лавров, повноважний представник президента РФ в ЦФО Олег Говорун.

Члени АЄПР обговорили такі проблеми, як удосконалення територіальної єдності ЄС, європейську практику транскордонної охорони здоров'я та інші.

Завершуючи церемонію відкриття, президент АЄПР Карл-Хайнц Ламбертц порівняв роботу учасників конференції з роботою зварника. Зварювальний шов, сказав пан Ламбертц, на вигляд здається дуже міцним, але може бути і слабким. Він закликав учасників конференції: "Давайте, друзі, станемо кваліфікованими зварниками завтрашньої Європи".

Це успішно робить Єврорегіон "Ярославна". У грудні будуть як завжди підводитися попередні підсумки його роботи. Олексадр Михайлов повідомив представникам ЗМІ, що презентація Єврорегіону "Ярославна" скоро відбудеться в Белграді, а в першому кварталі 2012 — у Берліні.Також можна почитати:

Прапор замінено, годинники сховано…

Партійний ювілей

Чудесница крапива

Тимошенко і Ющенко знову лаються