№ 1 (237):

Покупців іграшкової зброї візьмуть на облік

Актуалії

Справжня зброя, чи іграшкова? Спробуй вгадай...Представники ряду правозахисних та молодіжних рухів у Сумській області у жовтні 2011 року виступили з пропозицією проводити вибіркову перевірку осіб, які купують у мережах магазинів для дітей іграшкові пістолети.

Як заявив один з авторів ідеї, сумський адвокат Юрій Борзих, акція не має на меті втручання в особисте життя споживача і не ставить своєю метою приниження чи образу окремо взятого громадянина.

"Уся справа в тому, що останнім часом на Сумщині почастішали випадки використання муляжів вогнепальної зброї для вчинення пограбувань чи інших злочинів, — сказав, Ю. Борзих. — Завдання громадськості — запропонувати продавцям запам'ятовувати всіх підозрілих повнолітніх покупців їхнього товару".Згодом орієнтування на можливих злочинців будуть роздані керівникам усіх торгових точок, де продаються іграшкові пістолети, автомати, рушниці та інша "військова амуніція".

Приводом для реалізації подібної ідеї стала подія в Шостці, коли 20 жовтня 2011 33-річний рецидивіст спробував за допомогою іграшкової зброї, що нагадує пістолет "ПМ" пограбувати 52-річну місцеву жительку. На допиті затриманий зізнався, що це його не перший епізод злочину з використанням "муляжу". Раніше в Охтирському районі співробітники міліції затримали наркозалежного, який погрожував продавчині кіоску водяним пістолетом, а у Конотопі був зафіксований випадок, коли психічно нездоровий юнак, змайструвавши "обріз" із іграшкової рушниці, спробував пограбувати приватне подвір'я.Також читайте:

Осторожно: солнце

"Каштаны"

Не купуйся на те, що купуєш

Виші використовують тіньові схеми