Укрзалізниця змінить логістику пасажирських перевезень для того, щоб потяги в дорозі знаходилися менше часу, перевозили більшу кількість пасажирів. Таке рішення прийнято на основі вперше розробленої автоматизованої системи аналізу пасажиропотоку, яка показала, що багато поїздів на великих відстанях перевозять малу кількість пасажирів, які тривалий час перебувають у дорозі, а це впливає на конкурентоспроможність залізниць порівняно з іншими видами транспорту, спричиняє збитки. Про це у листопаді 2011 року заявив генеральний директор Укрзалізниці Володимир Козак.
"Інерція, за якою ми перевозили пасажирів по маршрутах, що склалися ще за радянських часів, закінчилася. Економіка сьогодні не дозволяє нам реагувати на примхи, а не на потреби. Взяти хоча б поїзд Запоріжжя - Бердянськ. Маршруткою люди доїжджають за 2,5 години, а наш поїзд у дорозі 6 годин, бо їде окружною дорогою. Зрозуміло, чому в ньому завжди мало пасажирів. Навіщо, питається, його утримувати? Схожа ситуація і на багатьох інших напрямках. Будемо аналізувати і переглядати маршрути", — підкреслив Володимир Козак.
За словами генерального директора Укрзалізниці, логістика залізничних пасажирських перевезень буде будуватися за європейським зразком. Зараз створюються швидкісні пасажирські коридори, якими нові міжрегіональні поїзди перетинатимуть Україна від кордону до кордону — зі сходу на захід і з півночі на південь, — всього за 10 годин. Перевезення денними потягами планується забезпечувати між містами Київ — Львів, Київ — Донецьк і Київ — Харків.
Як зазначив начальник головного пасажирського управління Укрзалізниці Олександр Іванько, сьогодні, наприклад, з Донецька до Львова пасажир їде 22 години, а незабаром буде добиратися вдвічі швидше.
Посадка пасажирів у денні поїзди відбуватиметься в обласних центрах і на великих залізничних вузлах (хабах), куди їх підвозитимуть приміські та регіональні потяги і автотранспорт.
Наприклад, жителів населених пунктів кількох районів (Чугуївського, Вовчанського, Великобурлуцького, Борівського) Харківської області планується вивозити на вузлову станцію Куп'янськ електропоїздами і рейковими автобусами, а там вони пересядуть в двоповерхові поїзди чеського виробництва "Шкода" і швидко доїдуть до Харкова.
Для мешканців Сумської області, транспортне обслуговування яких здійснюється у сполученні Люботин-Суми-Ворожба, як безпересадочних будуть використовуватися станції Суми та Смородине. Зі станцій Білопілля, Лебединська, Охтирка та ін вивозитимуть людей автобусами і дизель-поїздами, а на пересадочних станціях їх забиратимуть регіональні поїзди.
З питання розробки оптимальної схеми з'єднання, яке б враховувало можливість підвезення пасажирів до залізничних пересадочних вузлів, також і автотранспортом, сьогодні залізничники звернулися до місцевої влади в регіонах.
Саме оптимізація руху пасажирських поїздів дозволить перейти на нову систему обслуговування пасажирів, у рамках якої скасовуються найменш затребувані маршрути і списуються вагони, які відслужили свій термін.
Довідково:
Ефективна транспортна логістика — це створення оптимальних маршрутів, на яких існує можливість у комфортних умовах доставити пасажирів до потрібних їм станцій в найкоротші терміни з мінімальними витратами.
На залізницях України тривають роботи з реконструкції та будівництва об'єктів залізничної інфраструктури на напрямках впровадження швидкісного руху пасажирських поїздів Львів — Здолбунів — Шепетівка — Коростень — Київ, Київ — Полтава — Харків, Київ — Полтава — Красноград — Лозова — Донецьк, загальною протяжністю 1492 км , що забезпечують залізничне сполучення між містами-учасниками "Євро—2012". Надалі швидкісний рух буде впроваджено і на інших напрямках пасажирського руху.
Згідно з умовами укладених контрактів: з корейським виробником "Hyundai Rotem" на закупівлю 10-ти міжрегіональних двосистемних електропоїздів 6 з них планується поставити в Україну до початку Євро-2012, 4 інших до кінця 2012 року, з АТ "Skoda vagonka" на закупівлю 2-х міжрегіональних двоповерхових електропоїздів поставити їх планується до початку Євро-2012 і з ПАТ "Крюківський вагонобудівний завод" на придбання 2-х міжрегіональних поїздів локомотивної тяги поставка 1-го з них планується до кінця 2011 року, а 2-го — до початку Євро-2012.
Ще варто почитати:
День журналістики в незалежній упаковці
Зарплата у Сумах у січні-червні 2011 року
Про електронну звітність
Податки дитячими очима