№ 1 (237):

Виборча кампанія очима українців

Новини

Вибори, вибори, кандидати...У період з 27 жовтня по 7 листопада 2011 року компанією Research & Branding Group було проведене дослідження громадської думки населення України щодо деяких аспектів проведення парламентської виборчої кампанії. Збір інформації проводився методом особистого інтерв'ю в 24-х областях України, АР Крим, містах Київ і Севастополь. Респонденти відбиралися за квотною вибіркою, що репрезентує доросле населення країни за місцем проживання (область), статтю і віком. Обсяг вибіркової сукупності склав 2076 чоловік. Очікувана середня помилка вибірки складає ± 2,2%.

На сьогоднішній день для більшої частини українців (44%) більш прийнятною в українських умовах виглядає мажоритарна виборча система. Змішану пропорційно-мажоритарну виборчу систему більш прийнятною для Україні вважає чверть (24%) опитаних, а кожен десятий (10%) залишається прихильником пропорційної виборчої системи.



Велика частина опитаних (42%) в цілому позитивно ставиться до проведення парламентських виборів в Україну в 2012 р. за змішаною пропорційно-мажоритарною системою, тоді як протилежне ставлення сформувалося у 24% респондентів, а 17% українців байдуже, за якою системою пройдуть парламентські вибори в 2012 р.

У жителів Україні немає єдиної думки щодо формату участі в парламентських виборах політичних сил (партій та блоків): 39% респондентів вважають, що у виборах за партійними списками повинні брати участь виключно партії, а не блоки партій, тоді як прихильниками рівного права брати участь у виборах як партіям, так і партійним блокам є 36% опитаних.

У виборців немає єдиної думки щодо виборчого бар'єру для політичних сил: 21% опитаних вважають оптимальним 5%-й, 19% - 7%-й, а 16% - 3-й виборчий бар'єр.

Для 47% українців важлива партійна приналежність кандидатів, що обираються за мажоритарними округами, тоді як приблизно стільки ж опитаних (43%) не вважають її важливою.

Важливість партійної приналежності кандидатів-мажоритарників більше, ніж в цілому по країні, проявлена у жителів Західної України (52%), а також респондентів старше 50-ти років (52%).

Більшість українців (52%) вважають, що кандидат-мажоритарник може висуватися як від політичної сили, так і шляхом самовисування, тоді як 28% опитаних вважають, що кандидат по мажоритарному округу повинен висуватися виключно від політичної сили.

Більшість українців (46%) негативно ставляться до участі у виборах як кандидата і по мажоритарному округу, і за партійним списком однієї й тієї ж людини, 20% опитаних ставляться до цього позитивно, а для 19% - це байдуже.

На думку потенційних виборців, найбільш оптимальним терміном виборчої кампанії під час парламентських виборів є місяць (28%) або два місяці (27%).



Також читайте:

Петропавлівська площа

К Новогоднему столу

Місцеві та всеукраїнські новини

Нетверезі водії – вбивці