№ 1 (237):

Республіка Індонезія та Сумщина: горизонти співпраці

Новини

Представник МЗС Республіки Індонезія Едді С. ХаріядіСумська Торгово-промислова палата 23 листопада 2011 року провела бізнес-форум у рамках офіційного візиту делегації Посольства Індонезіі на Сумщину. Тема форуму: «Як вести бізнес з Індонезією».

Із представниками сумських ділових кіл, промислових підприємств спілкувались Надзвичайний і Повноважний посол Республіки Індонезія в Україні Нінінг Сунінгсіх Рохадіат, а також високопосадовець Міністерства закордонних справ Індонезії Еді С. Харіярді. В ході зустрічі сторони презентували власні пропозиції щодо подальшої конструктивної співпраці.

До речі, Сумщина вже має свою історію партнерських зв’язків з Республікою Індонезія. Тільки за 9 місяців 2011 року товарооборот між нашими країнами склав 94,4 тисячі доларів США і зріс на 68% у порівняні з відповідним періодом минулого року.


– Не запитуйте, що є в нашій державі, краще спитайте, чого у нас немає,– звернувся до присутніх у конференц-залі Сумської ТПП Еді С. Харіярді. – Наша держава забезпечена різноманітними природними ресурсами, у нас – молоді та високоосвічені люди.

З іншого боку ми зацікавлені у постачанні зернових культур, борошна, молочних продуктів із Сумської області, а також нас цікавить рибне господарство. Не виключаємо й інших продуктів, послуг чи обладнання.

Поважні гості презентували свою країну, яка серед світових економік входить до складу «Великої двадцятки» та в рейтингу GCI знаходиться на 44 місці й випереджає, як вони запевняють, Індію, Бразилію та Росію. Зауважимо, що Республіка Індонезія – найбільша острівна держава світу. За площею вона посідає 14 місце в світі.

А ще Індонезія – один з найбільших світових експортерів сирої нафти та природного газу. Тому Сумщина могла би постачати на Індонезійський архіпелаг обладнання для нафтової та газової галузей.

Між іншим, іноземні гості заявили про можливість експорту в область пальмової олії, виробів з гуми, дерева, кави, какао, текстилю, чаю тощо.

Також під час бізнес-форуму були обговорені шляхи подальшого конструктивного співробітництва між Україною та Індонезією в культурному та науковому напрямках. Це міг би бути обмін студентами чи залучення спеціалістів Сумщини для роботи на різних промислових та будівельних об’єктах Індонезії.

У ході зустрічі гості з Індонезії домовились про можливе співробітництво з одним із сумських машинобудівних підприємств.

Олеся НиконецьТакож можна почитати:

Сало суперполезно для организма человека

Мешканця Сумщини затримали у метро

Суми претендують на чемпіонат

Індекси валового продукту та доданої вартості за 2010 рік