№ 1 (237):

Вимірювачі швидкості на сторожі правил дорожнього руху

Актуалії

Вимірювач швидкостіСитуація на дорогах України залишається складною. За 11 місяців 2011 року на автодорогах держави зареєстровано близько 168 тисяч ДТП, в яких загинуло 4158 людей та близько 34 тисяч отримали травми. Слід зазначити, що найбільша кількість дорожньо-транспортних пригод, які приводять до трагічних наслідків, трапляються через перевищення водіями безпечної швидкості руху. З цієї причини в Сумській області сталося 305 ДТП, у яких загинуло 26 людей та 117 травмовані, це кожна сьома автопригода від загальної кількості. Автоаварії, які трапляються через порушення швидкісного режиму характеризуються, як правило, тяжкими наслідками - значною кількістю травмованих та загиблих людей.


З метою зменшення кількості ДТП Державтоінспекцією здійснюється нагляд за дотриманням правил дорожнього руху з використанням сучасних вимірювачів швидкості, які дають змогу фіксувати перевищення встановленої швидкості руху не лише в стаціонарному режимі, але в режимі патрулювання. Такими приладами на Сумщині оснащено майже кожен патрульний автомобіль. Даний прилад не лише фіксує перевищення швидкості, а й за допомогою портативної відеокамери здійснює відео зйомку автомобіля, який порушив швидкісний режим.

Нещодавно через ЗМІ поширилась інформація, щодо незаконних дій працівників ДАІ під час оформлення адміністративних матеріалів на місці скоєння правопорушення. Відповідно до Кодексу України про адміністративні правопорушення право складати адміністративні протоколи щодо порушень Правил дорожнього руху та виносити постанову по справі мають уповноважені на те посадові особи, а також працівники Державтоінспекції, які мають спеціальні звання.

Здійснюючи нагляд за дорожнім рухом по вул. Ковпака нарядом ДПС було зафіксовано перевищення швидкості автомобіля "Фольскваген", водій керуючи автомобілем рухався вулицею міста зі швидкістю 85 км/год. За дане порушення на водія складено адміністративний протокол та винесена постанова про накладення штрафу в розмірі 255 грн. Так рухаючись по вул. Курській прилад фіксує перевищення швидкості 86 км/год, працівники ДАІ зупинили автомобіль, водію пояснили причину зупинки та після з’ясування обставин скоєння правопорушення, інспектори провели роз’яснювальну бесіду щодо необхідності дотримання ПДР та побажали щасливої дороги. Інспектори поставились з порозумінням до водія, оскільки нещодавно даний громадянин втратив близьку людину і внаслідок душевного хвилювання не помітив дорожнього знака "Початок населеного пункту" .

Більшість водіїв вважать, що мають значний досвід керування транспортним засобом та нехтують елементарним правилом - дотримання безпечної швидкості рух та ніколи на замислюються про жахливі наслідки дорожньо-транспортних пригод. Щороку в Україні в наслідок ДТП гине близько 4000 людей та понад 30 тисяч отримують травми різного ступеня тяжкості. Особливо уважним варто бути в зимовий період, адже порушення швидкісного режиму може коштувати здоров’я і життя.



Варто також почитати:

Якісна продукція матиме товарний знак

Звання чиновника - має звучати престижно

Роздрібна торгівля на Сумщині у січні–червні 2011 року

Приховане і відверте знущання