№ 1 (237):

Французи модернізуватимуть українські бойові вертольоти

Актуалії

Бойовий вертоліт Мі-24Державний концерн "Укроборонпром" і французька компанія Sagem домовилися відновити співпрацю за програмою модернізації бойових вертольотів Мі-24 армійської авіації Сухопутних військ Збройних сил України.

Як повідомили в держконцерні, додаткову угода до контракту, укладеного в 2008 році, "Укроборонпром" і Sagem підписали 2 грудня 2011 року в Парижі.

"Підписаний документ дозволяє відновити реалізацію програми та забезпечити модернізацію українських вертольотів до рівня найсучасніших бойових машин", — відзначили в держконцерні.

В "Укроборонпромі" не оголошують деталі програми співпраці.Глава ГК "Укроборонпром" Дмитро Саламатін високо оцінив досягнуті домовленості, які дозволять Україні "відчутно підвищити боєздатність і технічні можливості парку бойових вертольотів".

У ході презентації технологічних і виробничих можливостей українського ОПК, проведеної держконцерном французькій стороні, Дмитро Саламатін висловив зацікавленість у залученні європейських інвестицій в український оборонний комплекс.

"Запрошую французьких інвесторів в Україну. У нас створені всі умови для оперативного налагодження спільних виробництв у сфері високих технологій ОПК Така діяльність дозволить нам створювати спільні проекти і виходити з ними на нові перспективні ринки."., — заявив Дмитро Саламатін.

Як повідомлялося, восени 2008 року Sagem і державне підприємство "Конотопський авіаремонтний завод" Авіакон ", що в Сумській області, підписали контракт про співпрацю за програмою модернізації бойових Мі-24 Збройних Сил Україні. Планувалося, що модернізований Мі-24, цілодобової експлуатації буде оснащений авіонікою і тепловізорами Sagem, а також новими двигуном і керованим озброєнням українських виробників.

За оцінками фахівців, "перчинкою" проекту має стати заміна застарілих радянських ПТУР "Штурм-В" на керовані за лазерним променем ракети "Бар'єр", розроблені державним конструкторським бюро "Луч" в Києві. Крім того, нова модифікація двигуна ТВ3-117ВМА СБМ1В ВАТ "Мотор Січ" із Запоріжжя має поліпшені характеристики, включаючи можливість роботи бойової машини в умовах при температурі до +52 градусів за Цельсієм.

Як планувалося, у програмі модернізації Мі-24 будуть задіяні 14 підприємств українського ОПК.

За деякими експертними оцінками, у даний час в експлуатації ЗСУ знаходиться близько 60 бойових Мі-24.

Фахівці високо оцінюють експортні перспективи модернізованого Мі-24.

ДП "Конотопський авіаремонтний завод" Авіакон "до останнього часу знаходився в підпорядкуванні Міноборони України. З квітня 2011 року за рішенням уряду входить до складу ДК" Укроборонпром ".Ще варто почитати:

День журналістики в незалежній упаковці

Зарплата у Сумах у січні-червні 2011 року

Про електронну звітність

Податки дитячими очима