№ 1 (237):

З редакційної пошти: як обважують на ринку Шостки

Актуалії

До редакції надійшов листШановні працівники редакції газети "Громадянин України", напередодні  свята святого Миколая завітав на центральний ринок міста Шостки, щоб купити щось смачного до святкового столу. Дружина написала солідний список, то ж мені прийшлося прогулятися по всьому ринку.

Перед входом до ринку один літній чоловік  продавав електронні кантер-ваги китайського виробництва по 60 гривень за штуку, якими можна зважити з точністю до грама  вагу до 40 кілограмів. Без вагань купив таку необхідну в побуті річ, поклав у кишеню і вирушив на ринок.

Уже при першій покупці  курячих стегенець  побачив, що ваги, якими продавщиця зважувала ці стегенця, ще без гирі показували 50-60  грамів.  Курячі стегенця затягнули на 2 кіло 820 грамів.Діставши з кишені свої електронні ваги, переважив при продавщиці стегенця, які  важили насправді 2 кіло 640 грамів, потім зважив у кульку однокілограмову гирю, яка важила 1 кілограм і 1 грам, попросив продавщицю порахувати мені стегенця за 2 кіло 440 грамів, що вона без заперечень і зробила, пояснивши, що ваги старі і, можливо, трішки прибріхують.


Наступною за списком була риба пеленгас, якої я попросив 3 кілограми. Ваги продавця показали 3150, мої електронні наважили 3020. Продавець без зайвих заперечень, не важивши, добавив у мій кульок ще одну рибину і ми мирно розійшлися. Подібна картина була з мандаринами, капустою.

Але найцікавіше чекало на мене у м’ясному павільйоні, де м’ясом і салом торгувало з десяток людей.  На всіх прилавках стояли старі "дореволюційні" ваги, якими продавці зважували клієнтам свій товар.  Ціни у всіх були майже однакові і я, вибравши для себе найкращі шматочки, попросив продавщицю зважити мені по три кіло м’яса і сала. Після контрольного переважування моїми  електронними вагами  в кожному шматку не вистачало 80– 90 грамів. На моє зауваження продавщиця забрала товар  назад і відмовилася зі мною розмовляти.

У наступної тьоті через один стіл картина картина була подібна, тільки  мої ваги виявили обважування більш як на 100 грамів. Брати товар у неї я відмовився сам і підійшов до крайньої тітки  у ряду напроти. Відрізавши і зваживши  для мене те, що я просив, вона подала кульок, який я при ній переважив. Різниця була у 120 грамів. Вона попросила товар назад, ще раз переважила, вибачилась і сказала, що трішки помилилась. На цей раз її вага показувала лише 50 грамів зайвої ваги у порівнянні з моїми електронними вагами. Я попросив продавщицю  порахувати гроші за моєю вагою, але вона категорично відмовилася і сказала, що може в моїй присутності тут же у павільйоні переважити цей товар на контрольних вагах, які, як король на троні, такої ж самої форми як і усі ваги в павільйоні, стояли на високому столі в кінці залу із написом «контрольне зважування».
 
Жінка впевнено підійшла до вагів, поклала товар  і тріумфуючи показала на стрілку, яка показувала  таку ж вагу як і в неї, але на 50 грамів більшу, ніж показувала мої нові електронні ваги. Я  не став більше  дискутувати з жінкою, заплатив за сало і за м'ясо окремо, переплативши разом за 100 грамів, але для себе твердо вирішив написати в газету про те, як на ринку свідомо обдурюють людей, як керівництво міста закриває на це очі, як господар м’ясного павільйону свідомо ставить заздалегідь підкручені на 50 грамів контрольні ваги, з якої він щодня має  для себе і , мабуть не тільки для себе, свіжину для обіднього столу. Обійшовши весь ринок, я  ніде не побачив жодних електронних ваг, усі ваги були на один кшталт і більшість з них навіть без гир уже показували на 50- 80 грамів завищену вагу.

Дуже хотілося б, щоб журналісти газети провели своє власне розслідування, звернули увагу  керівників  міста  на цю проблему і захистили  найбіднішого на сьогодні споживача, який  існує сьогодні, рахуючи кожну копійку, вишукуючи на ринку найдешевший товар.

З повагою Василь Загородній, м. Новгород- Сіверський, 14 листопада 2011 рокуТакож читайте:

Петропавлівська площа

К Новогоднему столу

Місцеві та всеукраїнські новини

Нетверезі водії – вбивці