№ 1 (237):

Благі наміри

Медицина і здоров’я

Добрий доктор Айболіт у госпітальному окрузі сидить...Створення госпітальних округів — одна зі складових реформи охорони здоров'я, проголошеної на всеукраїнському рівні Президентом України Віктором Януковичем. Над тим як будуть функціонувати госпітальні округи в Сумській області, працюють фахівці та експерти.

Як повідомила на початку грудня 2011 року заступник начальника обласного управління охорони здоров'я Надія Лисенко, на Сумщині буде 6 госпітальних округів з центрами в Сумах, Конотопі, Охтирці, Ромнах, Шостці та Глухові.

Кожен з округів буде об'єднувати кілька районів області. "Маленькі райони ми будемо приєднувати до більш великих. Наприклад, Великописарівський до Охтирського. В Охтирці триває будівництво сучасної центральної районної лікарні. У Великій Писарівці ми можемо перепрофілювати ЦРЛ в лікарню планового або відновного лікування, або в хоспіс", — пояснює Надія Лисенко.Такий підхід, стверджують експерти, значно поліпшить роботу швидкої допомоги — медики будуть доїжджати до найвіддаленіших куточків області за 20 хвилин.

Планується, що для кожного госпітального округу будуть закуплені реанімаційні автомобілі.

"Таким чином, госпітальний округ — це наближення доступної, кваліфікованої, вузькоспеціалізованої медичної допомоги", — стверджує Надія Лисенко.

У кожному місті, яке є центром госпітального округу, будуть розташовані сучасні лікувальні заклади з діагностичними відділеннями. У них можна буде отримати якісне лікування та діагностику. Така лікарня вже будується в Охтирці. Вартість проекту — 100 мільйонів гривень. Лікувальна установа матиме діагностичний блок, обладнаний найсучаснішими апаратами.Читайте ще:

Росію та Україну хочуть об’єднати мостом

Зарплата у Сумах у січні-червні 2011 року

Чупакабра поранила школяра

Читайте вибране