№ 1 (237):

Зростання сміттєвого тарифу неминуче

Новини

Типова картина для СумУ Сумах протягом найближчих трьох років буде запроваджена нова система поводження з твердими побутовими відходами (ТПВ). Харківський інститут "УкркомунНДІпроект", який переміг в тендері в кінці осені 2011 року, вже приступив до розробки техніко-економічного обгрунтування (ТЕО) будівництва сміттєпереробного комплексу. Супровід проекту, на реалізацію якого з державного бюджету виділено 4,7 млн грн., здійснюватиме німецька компанія.

За словами першого заступника мера Сум Миколи Войтенко, перш ніж змінювати підходи до очищення міста, фахівці вивчать морфологічний склад сміття, що накопичується в житловому секторі та на місцевих підприємствах, і визначать його кількість в тоннах, а не в кубометрах, як це робиться зараз. "Передбачувана потужність переробного комплексу — до 100 тис. т відходів на рік. У нас накопичується трохи більше 300 тис. кубометрів", — говорить він. Після закінчення цих підрахунків будуть розроблені та запропоновані на розгляд муніципалітету кілька концепцій поводження з відходами, що включають їх роздільний збір і утилізацію, а також встановлено нові норми накопичення сміття. Планована глибина переробки ТПВ — не менше 50%.ТЕО сміттєпереробного комплексу буде готове до березня 2012 року. "Нам потрібно вибрати найбільш підходящий з варіантів, враховуючи різні аспекти. Адже чим більше відсоток переробки сміття, тим краще для екології, але дорожче обладнання, яке необхідно буде закупити, і, отже, вище тарифи для споживачів", — підкреслив Микола Войтенко. Далі документи передадуть на розгляд Кабміну, а після їх затвердження буде оголошено інвестиційний конкурс.

За попередніми даними, зведення комплексу обійдеться приблизно в 100 млн грн. і має бути завершене в 2014 р. Місцеві влади зобов'язалися надати під нього земельну ділянку площею не менше 4-5 га з можливістю підведення до неї електромережі потужністю від 500 кВт до 1 МВт. Муніципали вже підібрали три наділи. Один з них розташований в 30 км від міста, поруч з експлуатованим полігоном ТПВ на території Великобобрицької сільради у Краснопільському районі області. Ще два — на виїзді з Сум у харківському напрямі: біля ТОВ "Сумський завод ГТВ" і ПО "Хімпром". Щоправда, земля біля ГТВ зараз знаходиться в оренді у приватної компанії "Світ", яка також збиралася розмістити там сміттєпереробну лінію. Микола Войтенко пояснив, що комерсанти не виконали свої зобов'язання перед містом протягом відведених ним трьох років, тому угоду з ними буде розірвано.

Як зміняться тарифи на вивіз ТПВ, у мерії поки говорити не готові. Усе буде залежати від суми інвестицій в проект. Зараз збором і транспортуванням відходів займаються дві компанії: "Грінко" та "Амусон". Перша отримує з кожного жителя Зарічного району міста 4,83 грн. на місяць і 52,56 грн. за кубометр з юросіб, а для другої, яка працює в Ковпаківському районі встановлені розцінки в 4,93 грн. і 51,55 грн. відповідно. Експлуатацією сміттєзвалища займається КП "Сумижилкомсервіс", яке стягує зі складальників за утилізацію 1 т сміття 74 коп.Варто також почитати:

Сезонні "викиди"

Сидіть дітки в холоді... будете здорові

З історії Сумських площ. Іллінська площа

Бюджет міста Суми реально міг би становити 500 000 000 гривень