№ 1 (237):

На Сумщині від укусу скаженої кішки померла жінка

Новини

Подія, в результаті якої жителі села Жигайлівка Тростянецького району Сумської області опинилися напередодні свят в лікарні, сталося ще 22 грудня 2011 року. Саме у той нещасливий четвер хворий на сказ кіт покусав і подряпав сімох людей.

"З них п'ятеро отримали важкі укуси пальців рук, а у двох виявилися подряпини на грудях і животі, — прокоментувала лікар-епідеміолог відділу особливо небезпечних інфекцій Сумської обласної санепідстанції Анастасія Зотова. — Через кілька днів, 26 грудня 2011 року, хворий кіт помер.

Співробітники ветеринарної лабораторії, провівши дослідження, з'ясували, що у тварини був сказ. Після цього всіх постраждалих госпіталізували. Усі вони отримують курс антирабічних щеплень та вакцин.Найближчі 14 днів ці люди проведуть в лікарні, під найретельнішим медичним контролем. Причому якщо раніше після укусу скажених тварин медики робили 56 уколів у живіт, то зараз, завдяки новим вакцинам, лікарі роблять п'ять щеплень у стегно або плече, і через три місяці проводиться ревакцинація у вигляді ще одного щеплення".

За словами Анастасії Зотової, усього за 2011 рік у Сумській області було зареєстровано 88 випадків сказу у тварин. На жаль, саме в 2011 році, вперше за 27 років, від укусу домашнього хворого на сказ кота померла жителька районного центру Ромни. Заразилися жінка до останнього категорично заперечувала, що її покусала кішка. Через це дорогоцінний час було згаяно, і потерпіла загинула.Варто також почитати:

Сезонні "викиди"

Сидіть дітки в холоді... будете здорові

З історії Сумських площ. Іллінська площа

Бюджет міста Суми реально міг би становити 500 000 000 гривень