№ 1 (238):

Зміни до закону України про громадянство не захистять від етнічних злочинців!

Актуалії

На сторожі кордонуКиївський правозахисник і громадський діяч Ярослав Дунаєв прокоментував зміни в українському законі про громадянство, що вступили в силу з 1 січня 2012 року. Закон передбачає більш чітке визначення умов прийняття до громадянства України осіб, які раніше були засуджені до позбавлення волі за вчинення тяжких та особливо тяжких злочинів.

Чи справді цим законом вирішені проблеми із захистом громадян України від етнічної злочинності, а також пов'язані з цим питання національної безпеки, як декларується авторами в пояснювальній записці до закону? Які додаткові зміни необхідно здійснити в законодавстві Україні при отриманні громадянства для вирішення вищезазначених проблем?

У чинний закон про громадянство внесені косметичні зміни, які не вирішують жодної з проблем, пов'язаних із захистом громадян України від етнічної злочинності, а також питань національної безпеки.Останні зміни — це про неможливість набути громадянство особою, якщо вона вчинила особливо небезпечні злочини проти людяності на території Україні, трохи піднятий майновий ценз.

Таким чином, якщо мігрант "усього лише" вбивця (як відомо, вбивства корінних жителів багато українських ЗМІ, слідом за ЄС, оголошують просто "побутовими злочинами" і "труднощами з "асиміляцією"), або педофіл (" бізнесмена з Еміратів " , який в Сумах розбестив кілька десятків неповнолітніх, так ніхто й не посадив) — йому будуть раді наші чиновники.

Найцікавіше — чиновники прекрасно розуміють надуманість цієї "лазівки". Так, у пояснювальній записці № 8468 від 06.05.2011 пропонується, за прикладом п.2.ст. 22 Закону Литовської республіки "Про громадянство" ввести обмеження для тих осіб, хто ... вів злочинні дії проти держави (аналог ст. 109, 110 КК України). І все? Український рух проти нелегальної іміграції (УРПНІ) спочатку пропонував розглядати будь-яку судимість як неодмінну умову для отримання відмови від набуття українського громадянства

Які зміни в законодавстві вкрай необхідні:

1. Введення кримінальної відповідальності за нелегальне перебування на території Україні. У країнах ЄС за це передбачено 18 місяців тюремного ув'язнення.

2. Громадянство не може отримати мігрант, який має будь-яку судимість (навіть погашену, або амністовані) як в Україну, так і за її межами.

3. Якщо посольство країни походження нелегала, не може оплатити всі витрати, пов'язані з утриманням та депортацією нелегала, сам нелегал зобов'язаний повністю відшкодувати, як за рахунок належних йому оборотних коштів, так, і в їх відсутності - шляхом поміщення на громадські роботи.

4. Повинно бути введена кримінальна відповідальність за фіктивні шлюби, що передбачає як тюремне ув'язнення, так і депортацію з країни подружжя з позбавленням громадянства Україна обох.

5. Здобувач громадянства зобов'язаний надати довідку як про відсутність судимостей, так і відсутність громадянства (подану заяву про відмову про громадянство країни походження). Це дасть можливість залучити його до кримінальної відповідальності за підробку документів у разі виявлення підробки в них.

6. Посилити контроль над володінням здобувачами громадянства української та російської мов. Для цього повинен бути створений державний центр, з обов'язковою сертифікацією екзаменаторів і екзаменованих. А зараз подібна довідка про володіння мовою купується в сільській школі за 100 доларів, а потім на суді злочинець каже, що не знає ні української, ні російської мов, і вимагає знайти перекладача зі свого рідного наріччя (приклад — процес у справі Аделаджі ).

7. Мігрант повинен мати підтверджене легальне джерело доходів (це також було в законопроекті 8090 від 08.02.2011 нардепа А.Парубія). Запрошення на роботу видається Фондом безробіття лише за відсутності вакансій серед громадян України в даній місцевості.

Ситуація ускладнюється також тим, що до цих пір не діє Державна Міграційна Служба, а відповідний підрозділ ДГІРФО МВС заплямував свою честь у численних корупційних скандалах (як у справі про кілера Дікаєва, який купив собі паспорт, а потім розстріляв одеських міліціонерів).

Висновок: на даний час ні структура правоохоронних органів, ні чинне законодавство не в змозі вирішити весь комплекс питань, пов'язаних з нелегальною міграцією, етнічною злочинністю, та захистом громадян країни і державного суверенітету від них.

За матеріалами інформагенції ІА REXТакож перегляньте:

Ситуація на ринку праці

Чим відразу займеться влада, сформована за участі Республіканської Християнської партії

Сніданок з’їж сам

І сам не гам...