№ 1 (238):

Обережно — отруйні харчі

Медицина і здоров’я

Дитяче харчуванняУ кінці 2011 року на замовлення європейських імпортерів чаю незалежні експерти провели дослідження продукції з основних індійських чайних плантацій.

У результаті досліджень виявлено значний вміст фосфорорганічних, хлорорганічних та синтетичних пестицидів в чайному листі, зібраному у північних районах Західної Бенгалії. У зв'язку з цим країни Євросоюзу планують ввести додаткову сертифікацію для імпортованого з Індії чаю. Є ймовірність поставок індійського чаю, не відповідного гігієнічним сертифікатам, до Росії, України та інших країн СНД.

Відзначилася і партія твердої пшениці, імпортована Аргентиною в Італію, в якої виявлено значний вміст дихлофосу — 0,13 — 0,21 мг / кг. При цьому частина твердої пшениці була використана для виробництва макаронних виробів. На територію Росії поставлялися макаронні вироби цієї партії виробництва Ditta Del Verde Industria Alimentare SpA (Італія).У молочній продукції китайських компаній China Mengniu Dairy Group і Fujian Changfu Dairy Industry Group виявлено наявність афлатоксину М1, що перевищує норму більш ніж в два рази. Звідки у пшениці взявся дихлофос і пестициди в чаї, припустити неважко: все через надмірне захоплення в сільському господарстві добривами і хімікатами.Також можна почитати:

На Сумщині розікрали спортивні гроші

Сезонні "викиди"

Десятка продуктів для довголіття

Анекдоти