№ 1 (238):

Обережно — отруйні харчі

Медицина і здоров’я

Дитяче харчуванняУ кінці 2011 року на замовлення європейських імпортерів чаю незалежні експерти провели дослідження продукції з основних індійських чайних плантацій.

У результаті досліджень виявлено значний вміст фосфорорганічних, хлорорганічних та синтетичних пестицидів в чайному листі, зібраному у північних районах Західної Бенгалії. У зв'язку з цим країни Євросоюзу планують ввести додаткову сертифікацію для імпортованого з Індії чаю. Є ймовірність поставок індійського чаю, не відповідного гігієнічним сертифікатам, до Росії, України та інших країн СНД.

Відзначилася і партія твердої пшениці, імпортована Аргентиною в Італію, в якої виявлено значний вміст дихлофосу — 0,13 — 0,21 мг / кг. При цьому частина твердої пшениці була використана для виробництва макаронних виробів. На територію Росії поставлялися макаронні вироби цієї партії виробництва Ditta Del Verde Industria Alimentare SpA (Італія).



У молочній продукції китайських компаній China Mengniu Dairy Group і Fujian Changfu Dairy Industry Group виявлено наявність афлатоксину М1, що перевищує норму більш ніж в два рази. Звідки у пшениці взявся дихлофос і пестициди в чаї, припустити неважко: все через надмірне захоплення в сільському господарстві добривами і хімікатами.



Також можна почитати:

На Сумщині розікрали спортивні гроші

Сезонні "викиди"

Десятка продуктів для довголіття

Анекдоти