№ 2 (239):

Український кінематограф очима українців

Новини

Режисер сказав: "Мотор!"У період з 4 по 14 грудня 2011 року компанією  Research & Branding Group спільно з журналом «Експерт-Україна» було проведено дослідження громадської думки населення України щодо ставлення українців до вітчизняного кінематографу. Збір інформації проводився методом особистого інтерв'ю в 24-х областях України і АР Крим.

Респонденти відбиралися за квотною вибіркою, що репрезентує доросле населення країни за місцем проживання (область), статтю і віком. Обсяг вибіркової сукупності склав 2078 чоловік. Очікувана середня помилка вибірки складає + -2,2%.Понад третина українців (34%) під визначенням «Українська художня кінокартина» мають на увазі фільм, знятий на українській кіностудії, виключно української знімальною групою. Ще 28% респондентів вважають національної кінострічкою фільм, знятий де завгодно українською знімальною групою. Фільм, знятий будь-якою знімальною групою, але на українській кіностудії будуть вважати українським фільмом 13% опитаних респондентів. Тільки 9% вважають, фільм, знятий на замовлення держави чи на кошти вітчизняних бізнесменів українським фільмом.

Значна більшість українців (67%) стверджують, що для них, при виборі фільму для перегляду в кінотеатрі, не має значення, знятий він на українській кіностудії чи ні. Протилежної думки дотримуються 12% українців.

Майже 69% українців висловилися за державну підтримку національного кіно в тій чи іншій формі. Серед способів, якими держава може підтримувати український художній кінематограф, 34% респондентів віддали перевагу пряме фінансування зйомок фільмів і їх просування в кінопрокаті, майже чверть (24%) опитаних вважають найоптимальнішим шляхом надання кінематографістам податкових та інших економічних пільг, а 11% опитаних підтримали ідею про обов'язкову квоту для українських фільмів у кінотеатрах. Проти державної підтримки і виключно за ринкову окупність в прокаті фільмів висловилися 15% опитаних українців.

З великим відривом (53% і 55% відповідно), перше місце в списку найбільш успішних і найбільш популярних українцями вітчизняних фільмів українці називали кінострічку "В бій ідуть одні старики", далі у списку успішних і улюблених фільмів були названі комедія "За двома зайцями" (35% і 36%), фільм "Весна на Зарічній вулиці"(30% і 34%).Ще варто почитати:

Степан Пак про себе, медицину, політику...

Партійці Сумської організації РХП не відмовляться від захисту Конституції України

Майбутні депутатські мандати мають вибороти принципові і відкриті люди

Житель Сумщини пограбував базу відпочинку на Одесщині