№ 3 (240):

Медики розповіли, як легше пережити низькі температури

Медицина і здоров’я

Частина енергії, яка надходить до нас з їжею, трансформується в тепло, тому, для того щоб не мерзнути, в жодному разі в ці дні не голодуйте й не сидіть на дієтах, радить лікар-дієтолог Михайло Гінзбург.

Причому, у різних продуктів різний термальний ефект. Найвищі зігрівальні властивості — у білкових стравах: м'ясних, рибних, молочних і так званих складних вуглеводів — круп і хліба. Так що перед виходом на вулицю морозного дня буде корисно з'їсти бутерброд з куркою або нежирним м'ясом. Дуже теплоємний напій — чай з молоком. Можете його пити, як перед виходом на вулицю, так і після того, як повернулися з морозу, щоб швидко зігрітися.— Тільки, вийшовши на мороз після гарячого чаю або зігріваючись їм на вулиці, що називається тримайте рот "на замку", попереджає доцент центру отоларингології Катерина Осипенко. Намагайтеся не дихати ротом, голосно не розмовляйте і не бігайте, тому що у переохолодженої слизової оболонки знижуються захисні властивості й можна легко підхопити простуду.

— Нервові люди мерзнуть швидше, нагадує лікар-дієтолог Римма Мойсенко. Отож у морозну погоду дуже до речі будуть продукти, що виробляють ендорфін. Наприклад, шоколад із вмістом какао не менше 70%. 3-4 шматочки на день, по 7-10 грамів кожен, допоможуть зберегти душевну рівновагу. Дуже добре стимулює вироблення гормонів радості, а заодно й зігріє в мороз гарячий чай уприкуску з бананом.

І обов'язково, щоб менше мерзнути, поставте на контроль споживання жирів.  Дві чайні ложки будь-якої нерафінованої олії щоденно — це необхідний мінімум. Людям до 30-ти років до цього потрібно додати ще близько 20 г вершкового масла на добу, після 30 — близько 10 г.

Усі сирі овочі, які ви звикли їсти протягом дня, замініть на гарячі тушковані або парові. По-перше, ви у такий спосіб заощадите енерговитрати організму, а по-друге, допоможете йому зігрітися зсередини. І звичайно ж, у морози не обійтися без гарячих перших страв. Навіть якщо ви до цього від них відмовлялися, боячись набрати вагу, зараз обов'язково включайте їх у свій раціон до 1-2 разів на день. І щодо доданих у мороз кількох кілограмів не турбуйтеся: це нормальний захист організму. І як тільки знову потеплішає, "зайва" вага зійде сама собою.

— А ось алкоголь на морозі в жодному разі не можна, попереджає психіатр-нарколог Олександр Морозов.

Алкоголь розширює периферійні судини, створюючи відчуття припливу тепла. Це оманливе відчуття, яке до того ж, знижує пильність: мороз вже не здається таким сильним, хочеться  розстібнутися, зняти шапку й так далі. Усе це загрожує переохолодженням і навіть обмороженням. Тим більше, що такого роду зігрівши дуже швидко минає і за ним починається пропасниця. А от після того як ви повернетеся з морозу, додає лікар, можете собі дозволити випити трохи доброго коньяку. Безпечна доза для чоловіків 50-100 мл. Для жінок — удвічі менше.Також читайте:

Про ідентифікаційний номер подбайте заздалегідь

Соціально-економічне становище Сумщини за січень–травень 2010 року

Запорожець за Кубанню

НБУ дозволив банкам реструктуризацію кредитів