№ 4 (241):

Псевдоліквідатори — стережіться!

Новини

На Сумщині в 2012 році вже порушено 5 кримінальних справ, що стосуються незаконного отримання статусу ліквідатора аварії на Чорнобильській АЕС, хід розслідування яких прокуратура області взяла на контроль.

Так, Лебединським міськвідділом міліції порушено кримінальну справу відносно жителя райцентру за ч. 2 ст. 190 Кримінального кодексу Україні за фактом отримання шахрайським шляхом статусу ліквідатора аварії на Чорнобильській АЕС та заволодіння бюджетними коштами.

У ході дослідчої перевірки встановлено, що в 1992 р. він надав у Сумську облдержадміністрацію довідку про перебування в с. Ладижичі Чорнобильського району, де нібито виконував обов'язки медпрацівника в травні 1986 р.Насправді ж у цей період чоловык перебував у відрядженні у складі бригади швидкої допомоги в інших населених пунктах Київської області, які постановою Кабміну не віднесені до таких, де оплата праці здійснюється за підвищеними тарифними ставками та посадовими окладами.

На підставі підробленої довідки він отримав посвідчення ліквідатора аварії на ЧАЕС категорії 2А з правом виходу на пенсію раніше на 10 років.

З 2002 по 2011 рік псевдоліквідатор незаконно отримав бюджетні кошти у вигляді пенсії та надбавки до неї на суму 63 тис. грн.

За аналогічних обставин вчинили злочини четверо жителів Лебединського і Тростянецького районів.

У результаті держбюджету завдано збитків на загальну суму майже 100 тис. грн.

Щодо всіх псевдоліквідаторов порушено кримінальні справи.Також можна почитати:

На Сумщині розікрали спортивні гроші

Сезонні "викиди"

Десятка продуктів для довголіття

Анекдоти