№ 5 (242):

Рух робочої сили у 2011 році по Сумській області

Актуалії

Упродовж 2011 року зберігалась тенденція скорочення кількості працюючих, яка обумовлена високою мобільністю робочої сили, що викликана пошуками кращих умов праці та більш високих заробітків.

За даними Головного управління статистики на підприємства, в установи та організації області було прийнято 65,7 тис. осіб, в той же час було звільнено 68,1 тис. осіб (відповідно 26,4% та 27,4% від середньооблікової кількості штатних працівників, у 2010 році – 22,9% та 26,4% відповідно).

Із загальної кількості вибулих переважна більшість працівників (82,7%) залишила робочі місця з причин плинності кадрів і лише 7,1% – з причин скорочення штатів.Найбільша плинність працівників спостерігалась у будівництві, на підприємствах торгівлі, у сільському та рибному господарствах. Серед промислових видів діяльності найбільш високій рівень мобільності кадрів був характерним для підприємств, які займаються обробленням деревини та виробництвом виробів з деревини, виробництвом іншої неметалевої мінеральної продукції.

У територіальному розрізі висока мобільність робочої сили спостерігалась у Сумському, Тростянецькому та Конотопському районах (76,5 – 94,4% від середньооблікової кількості штатних працівників).Також можна почитати:

На Сумщині розікрали спортивні гроші

Сезонні "викиди"

Десятка продуктів для довголіття

Анекдоти