№ 7 (244):

Чи скасують в Україні приватизацію житла?

Новини

У найближчому майбутньому в Україні може бути порушене питання про скасування приватизації житла та повернення його у комунальну власність.

Такий прогноз дає колишній міністр ЖКГ Олексій Кучеренко. При цьому він посилається на досвід Російської Федерації.

Для підтримки житлового господарства на належному рівні, необхідні величезні фінансові вкладення.  На думку екс-міністра, у громадян, які створюють Об’єднання співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ) таких коштів немає.


Олексій Кучеренко відзначає, що чинний закон про ОСББ через свою недосконалість тільки створює нові проблеми у сфері управління житловим фондом.Також, на його думку, безкоштовна приватизація житла, прийнята в 1992 році, була помилкою. Зараз цю помилку необхідно виправити. Екс-міністр заявив, що необхідно впроваджувати фонди спільного фінансування капітальних ремонтів та модернізації житла.

Довідка: у Росії, наприклад, право на деприватизацію закріплено у Федеральному Законі Російської Федерації "Про приватизацію житлового фонду". Власник житла, який повернув свою квартиру в державну власність, звільняється від сплати податку на майно і проживає в даній квартирі за договором соціального найму.Ще варто почитати:

Громадські організації без дому

Ніхто не знає Степана краще за мене...

День національної гідності

Демографічна ситуація на Сумщині