№ 7 (244):

Діагностичні центри на допомогу людям

Медицина і здоров’я

Сумщина однією з перших в Україні пішла шляхом створення в регіоні мережі діагностичних центрів. На сьогоднішній день в області вже функціонують два потужних діагностичних центри в Сумах і Шостці, які надають повний спектр послуг з різних обстежень. За 2011 рік їх послугами скористалися близько 40 000 жителів області.

До кінця 2012 року в області планується відкрити ще два діагностичних блоки в медустановах Охтирки (на базі корпусу ЦРЛ, що будується) та Конотопу (на базі пологового будинку, який відкриють у другому півріччі 2012 року), що дозволить охопити якісним медичним обстеженням ще ряд районів Сумщини.

За підсумками 2011 року діагностичні центри повністю виправдали своє створення — обстеження пройшли понад 40 000 жителів області. Найбільше обстежень припало на кабінет ультразвукової діагностики (10 тис. осіб), рентгенодіагностичний (3000 осіб) та мамографії (більше 2000 тис. осіб). Далі йдуть кабінети комп'ютерної томографії, кабінет флюорографії та ендоскопічний кабінет.Сумський обласний діагностичний центр був введений в експлуатацію в кінці 2010 року і розташовується у першій черзі психоневрологічного диспансеру, який довгий час був довгобудом. У рамках модернізації системи охорони здоров'я перша черга об'єкту була завершена в рекордні терміни. На сьогоднішній день діагностичний центр в Сумах є однією з найсучасніших установ свого типу — обладнаний новітніми апаратами, які дозволяють своєчасно виявляти захворювання і тим самим підвищувати ефективність лікування.

Шосткинський діагностичний центр відкрився в березні 2011 року. У даний час він повністю забезпечений медичним обладнанням і відповідає рівню столичних клінік.

До створення діагностичних центрів жителям області доводилося виїжджати на медичне обстеження за межі регіону. Тепер діагностичні послуги столичного рівня люди отримують у Сумах та у Шостці.

Обстеження дозволило виявити ряд онкологічних захворювань, випадків туберкульозу та гострих запальних захворювань легенів. Своєчасне виявлення цих хвороб може зберегти людям здоров'я, а в деяких випадках і життя.

В обласному управлінні охорони здоров'я стверджують, що створення діагностичної мережі дасть об'єктивні дані про стан здоров'я населення, дозволить виявляти важкі захворювання на ранніх стадіях і збільшить тривалість життя.

За інформацією Сумського управління охорони здоров'я, на сьогоднішній день в регіоні відзначається справжній діагностичний бум — у зв'язку з тим, що послуги центрів є безкоштовними, населення області намагається пройти обстеження саме в них.


Також читайте:

Свобода слова - товар на продажу?

Ідеї створення у Сумах «Українського Дому»: нема куди вселитись

Продукти мають бути безпечними

Сумщина до зими готова