№ 8 (245):

Кабмін заощаджує на пенсіонерах через "кастрацію" судочинства?

Право і закон

Прагнення Камбіну заощадити за всяку ціну на й без того різко зубожілому при ньому народі, переходить всі мислимі й немислимі рамки.

Зокрема, розпочавши заради кредитів МВФ пенсійну реформу, намагаючись позбавити пільг «афганців» й «чорнобильців», уряд дійшов до крайнього цинізму: лізе в кишеню чималій кількості пенсіонерів, намагаючись позбавити їх частини законно заробленої пенсії.

Так, у Верховній Раді України лежить зареєстрований проект закону № 9400 від 2 листопада 2011 року, ініційований Кабінетом міністрів України про внесення змін у Кодекс адміністративного судочинства України (щодо розгляду справ у пенсійному забезпеченні). Текст законопроекту опублікований на сайті Верховної Ради.


Відповідно до проекту закону передбачається з Кодексу адміністративного судочинства України (КАСУ) виключити положення про негайне виконання постанови суду, прийняту у порядку скороченого виробництва, і норму з виконання постанови про присудження виплати пенсій.

Крім того, пропонується зменшити розмір штрафу, який накладає суд на винну посадову особу, відповідальну за виконання постанови суду. Так, відповідно до чинного законодавства сума штрафу варіюється від 100 до 300 мінімальних заробітних плат. Відповідно до ж законопроекту штраф пропонують встановити в розмірі від 100 до 300 неоподатковуваних податком мінімумів.

Що це означає на практиці?

Із приходом нинішньої влади в Україні почався вкрай цікавий процес нарахування пенсій. Пенсійний фонд одержав завдання нараховувати пенсії українцям за мінімумом, не вважаючи на різні передбачені законодавством надбавки. Внаслідок цього нараховувана сьогодні пенсія для простих українців є набагато нижче, ніж повинна була би бути при дотриманні законодавчих норм.

Для прикладу

Пенсійний фонд нараховує сьогодні звільненому зі Збройних сил офіцеру у званні майора чи підполковника з вислугою 20 років у цілому на 400-500 грн меншу, ніж та, котру він повинен одержувати (з урахуванням поточних змін у підзаконних актах протягом 2010-2011 років).

Поки що український пенсіонер, що став жертвою такої «оптимізації» з боку ПФ, може для свого захисту звернутися до суду. Зараз же Кабмін Азарова позбавляє українців такого шансу. Адже, згідно із законопроектом, суди не можуть тепер виносити постанови про присудження виплати пенсій, прийняті в порядку скороченого виробництва. Але найголовніше – ці постанови судів ніхто не зобов’язаний виконувати. Якщо ж немислимими шляхами комусь раптом удасться довести свою правоту, то й тут конкретний винний чиновник, якщо й постраждає, то не сильно.

Ось яке мають пенсіонери «удосконалення» норми Кодексу адміністративного судочинства України в частині розгляду справ про пенсійне забезпечення.

За матеріалами інформагенційТакож читайте:

“Сумигаз“ просто не має права безкоштовно відпускати газ населенню

П’ять склянок

Викрито молодого вбивцю

66 річниця з дня визволення Сум