№ 9 (246):

Нові підходи до залучення інвестицій

Актуалії

Сумська область — серед лідерів в Україні за темпами залучення інвестицій.

Зайнявши лідируючу позицію за підсумками 2010 року, регіон зберігає динаміку. З квітня 2010 року по 1 січня 2012 в область залучено 142 мільйони доларів США прямих інвестицій. Це 40% всіх інвестицій, які отримав регіон за весь період інвестування в Сумську область. Секрет інвестиційного успіху, стверджує губернатор Сумщини Юрій Чмир, — в інноваційних підходах.

Одна з інновацій, запропонована Сумщиною в сфері залучення інвестицій, — використання принципу «Єдиного інвестиційного вікна». Регіон одним з перших в Україні відкрив вікно вільного інвестування в економіку області. Принцип «Єдиного інвестиційного вікна» працює на Сумщині з грудня 2010 року. Лише рік тому, у грудні 2011-го, в Україні заговорили про ті прийоми роботи з інвестором, які в Сумській області вже відпрацьовані ідеально.«Єдине інвестиційне вікно — механізм і інструмент залучення інвестицій, який дозволяє інвесторам відчувати себе комфортно і впевнено на території області», — говорить голова Сумської ОДА Юрій Чмир.

Головні принципи роботи з інвестором в Сумській області полягають в повному адміністративному супроводі проекту, оформленні всіх документів за мінімальний термін, щоб інвестор міг якомога швидше отримати прибуток від вкладених коштів та реалізованих проектів. Завдяки таким умовам інвестор отримує впевненість в тому, що інвестиції на території регіону будуть працювати і приносити прибуток. «Єдине інвестиційно вікно» зробило Сумщину магнітом для інвестицій, впевнений Юрій Чмир.

Принципом «Єдиного інвестиційного вікна» скористалися найпотужніші інвестори світу. Один з них — компанія «Крафт Фудз», найбільший у світі виробник продовольчих товарів. У 2011 році інвестор вклав 40 мільйонів доларів у розширення виробничих потужностей своєї фабрики в місті Тростянець Сумської області. Всього лише за рік компанія змогла відкрити новий корпус по виробництву бісквітів. Усі дозвільні документи для «Крафт Фудз» в області оформили всього лише за 30 днів. Реалізація масштабних проектів за короткий термін — справжній інвестиційний коник Сумщини, який робить регіон одним із найбільш комфортних майданчиків для інвестування.

У 2011 році обласна влада ініціювала створення на Сумщині індустріального парку «Свема» (м.Шостка). Він задумувався як ще один майданчик для вигідних інвестицій, який надасть інвесторам все необхідне для реалізації проектів. Індустріальний парк «Свема» — унікальний об'єкт, де є всі умови для організації виробництв будь—якої складності. За рік свого існування індустріальний парк повністю виправдав своє призначення вигідного майданчика для інвестування.

На території «Свеми» працює вітчизняний інвестор — компанія «Фармак», яка збирається відкрити виробництво активних фармацевтичних інгредієнтів. Сума інвестицій, які будуть вкладені в проект, — 12—15 мільйонів доларів. На території «Свеми» працюють вже понад 30 підприємств, наміри зайти на територію парку висловлюють компанії з Китаю, Польщі, Італії, Німеччини.

Наступним етапом у підвищенні інвестиційної привабливості регіону стане налагодження відносин з китайськими інвесторами. 14 березня Сумська ОДА та Україно-китайський рада торгово-економічного розвитку підписали меморандум про співпрацю. Китайські інвестори а квітні 2012 року відкривають виробництво будівельних матеріалів на території «Свеми». Крім того, намічається ще один проект — переведання спиртового заводу в с.Попівка Конотопського району на виробництво сучасного біопалива — біоетанолу. Починати реалізацію масштабних проектів інвестори з Піднебесної вирішили саме з Сумщини.Ще варто почитати:

Сторінками “Громадянина України”

Виробництво на Сумщині за січень-травень 2010 року

Як циганки жінок дурять

Як звичайні українці реагують на кризу