№ 11 (248):

Що думають українці про азартні ігри

Новини

У період з 22 березня по 1 квітня 2012 року компанією Research & Branding Group спільно з журналом "Експерт-Україна" було проведено дослідження громадської думки населення України щодо ставлення українців до азартних ігор і грального бізнесу. Збір інформації проводився методом особистого інтерв'ю в 24-х областях України і АР Крим. Респонденти відбиралися за квотною вибіркою, що репрезентує доросле населення країни за місцем проживання (область), статтю і віком. Обсяг вибіркової сукупності склав 2078 чоловік. Очікувана середня помилка вибірки складає ± 2,2%.

Переважна більшість українців (83%) не вважають себе азартними людьми, тоді як 14% жителів країни вважають, що вони азартні.

Число респондентів, які вважають себе азартними, більше серед чоловіків, ніж серед жінок (відповідно 20% і 10%), а також серед респондентів у віці до 40 років (20%).Українці розділилися у своєму ставленні до захоплення інших людей азартними іграми: 43% опитаних ставляться до такого захоплення вкрай негативно, прирівнюють його до аморальних занять і вимагають однозначного осуду. З іншого боку кожен десятий українець (11%) вважає азартні ігри нормальним способом проведення часу і відпочинку, а ще 38% жителів країни не засуджують захоплення азартними іграми інших, але самі ними не захоплюються.

Більше лояльне ставлення до захоплення азартними іграми характерно для чоловіків (17% яких бачать в цьому спосіб провести час і відпочити, а 43% — хоч і не захоплюються самі, але не засуджують інших), ніж для жінок (50% яких прирівнюють захоплення азартними іграми до пияцтва та наркоманії).

Різко негативне ставлення до захоплення азартними іграми зростає з віком респондентів від 30% серед молоді до 30 років до 55% серед представників старшого покоління (старше 55 років).


На сьогоднішній день лише 5% українців грають в азартні ігри, а 12% — грали раніше.

Якщо серед тих, хто грав в азартні ігри раніше число чоловіків істотно перевищувало кількість жінок (відповідно — 21% і 6%), то серед тих, хто продовжує грати в азартні ігри зараз співвідношення чоловіків і жінок складає відповідно 7% і 3%.

На сьогоднішній день у більшості жителів країни (59%) відношення до грального бізнесу, як до виду підприємницької діяльності продовжує залишатися в цілому негативним. У порівнянні з 2009 р. число респондентів, негативно відносяться до грального бізнесу, як до виду підприємництва, скоротилася на 11%, тоді як на 15% збільшилося число тих, хто відноситься до грального бізнесу нейтрально.

На сьогоднішній день практично рівне число українців є або прихильниками повної заборони грального бізнесу (42%), або прихильниками виведення гральних закладів за межі міст в спеціально обладнані розважальні центри (41%).

У порівнянні з 2009 р. число прихильників повної заборони грального бізнесу практично не змінилося, тоді як число прихильників виведення гральних закладів у спеціальні зони зросла на 9%.Читайте ще:

Что же мешает нам сменить работу?

Автопригоди з 31 січня по 4 лютого 2011 року

Долю землі вирішують без участі селян

Соціалістичний «терор» з переляканим обличчям