№ 11 (248):

Очікування населення від парламентських виборів 2012 року

Новини

У період з 22 березня по 1 квітня 2012 року компанією Research & Branding Group було проведено дослідження громадської думки населення України щодо майбутньої парламентської виборчої кампанії. Збір інформації проводився методом особистого інтерв'ю в 24-х областях України і АР Крим. Респонденти відбиралися за квотною вибіркою, що репрезентує доросле населення країни за місцем проживання (область), статтю і віком. Обсяг вибіркової сукупності склав 2078 чоловік. Очікувана середня помилка вибірки складає ± 2,2%.

На сьогоднішній день третина потенційних виборців або не збираються брати участь в голосуванні на виборах ВР Україна (21%), або ще не визначилися зі своїм вибором (13%).

Основною причиною, через яку респонденти не збираються брати участь в голосуванні або ще не визначилися зі своїм вибором, є недовіра до потенційних кандидатів (27%), а також відсутність гідних кандидатів (10%) і незнання передвиборних програм (9%).Близько половини (47%) респондентів, які не збираються брати участь в голосуванні або ще не визначилися зі своїм вибором, на сьогоднішній день стверджують, що не змінять своєї думки, тоді як кожен п'ятий з них (18%) допускає можливість того, що все-таки проголосує і за одну з партій, і за кандидата-мажоритарника, 7% — можливо проголосують за одного з кандидатів-мажоритарників, а 4% — можливо проголосують за одну з партій.


Дві третини (66%) жителів України на сьогоднішній день вважають, що майбутні парламентські вибори будуть скоріше за все не чесними, тоді як протилежної точки зору дотримується кожен п'ятий опитаний (18%).

У регіональному розрізі більш песимістично налаштовані жителі Західної України, 78% яких вважають, що вибори не будуть чесними, тоді як в Центрі і на Південному Сході таких відповідно 64% і 61%.

Незважаючи на неоднозначне ставлення респондентів до майбутньої виборчої кампанії та її учасникам, більша частина потенційних виборців (40%) очікують позитивних змін після виборів до ВР України, ще третина (34%) не очікують ніяких змін, а кожен п'ятий (20%) — очікує негативних змін.

У регіональному розрізі рівень позитивних очікувань зростає з Південного Сходу (36%) на Захід (49%) України.

Третина українців (34%) бачать можливість позитивних змін в країні після парламентських виборів у разі досягнення компромісу між владою і опозицією, кожен четвертий (25%) пов'язує можливість поліпшення ситуації з перемогою опозиції (значно більше ніж в цілому по країні (48%) — на Заході України), а кожен десятий (12%) — з перемогою провладних сил.Також перегляньте:

День святоi великомученицi Катерини

Правильний режим харчуванняя на роботі

"Гаряча" лінія для сумчан

На Сумщині відзначили 120-річчя А. Макаренка