№ 12 (249):

"Чудо-писанка" простоїть на площі до травневих свят

Новини

У Сумах встановили "Чудо-писанку" і Великоднє дерево.

Урочисте відкриття "Чудо-писанки" відбулося 12 квітня 2012 року на пл. Незалежності, а на вулиці Соборній біля Муніципальної галереї розквітло "Великоднє дерево".

У Сумських школах місяць проходили майстер-класи з розпису писанок. Кращі 500 писанок прикрасили "Великоднє дерево".

Подібні заходи в Сумах проходили вперше.

Сумчани із задоволенням фотографувалися біля цих святкових атрибутів.Великоднє яйце  простоїть на площі до травневих свят.

Макет писанки 12 березня в Суми привіз рок-музикант Олег Скрипка.

Чудо-писанку (3,7 м у висоту, 2,65 в ширину, вагою 68 кг) розмістили у військовому ангарі Сумського артилерійського полку, "потіснивши" артустановку "Ураган". Іншого місця для цього гігантського яйця не знайшлося.

На розпис гігантської писанки пішло близько місяця. У центральній частині писанки зображено Дерево життя — основний символ народного мистецтва, по "поясу" писанки — 18 регіональних писанок-символи 18 районів Сумщини.

Суми беруть участь в Національному проекті "Парад вишиванок", в рамках якого відбудеться Всеукраїнський фестиваль "Чудо-писанка".

24 серпня, в День Незалежності чудо-писанки з усіх обласних центрів повернуться до Києва, де візьмуть участь в параді, а потім стануть експонатом Музею народної архітектури та побуту в Пирогово.

Місто-переможець отримає 100 тис. грн. і спеціальний перехідною приз — золоту писанку вагою 120 грамів.Ще варто почитати:

Сторінками “Громадянина України”

Виробництво на Сумщині за січень-травень 2010 року

Як циганки жінок дурять

Як звичайні українці реагують на кризу