№ 14 (251):

Що отримають працюючі пенсіонери

Актуалії

Директор департаменту пенсійного забезпечення Мінсоцполітики Микола Шамбір відповів на чергові запитання пенсіонерів про нововведення, які вступили в силу після пенсійної реформи 1 жовтня 2011 року.

«Я в листопаді 2012 р. повинна йти на пенсію. У мене 37 років звичайного стажу. Чи буду я отримувати пенсію і зарплату, якщо буду працювати? Чи потрібно мені допрацьовувати до кінця 2012 р., щоби цей рік зарахували для нарахування пенсії?»

— Так, ви будете отримувати і пенсію, і зарплату. Адже виплата пенсії, призначеної за ЗУ «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», працюючим пенсіонерам проводиться в повному розмірі, незалежно від їхньої зарплати. Пенсія призначається тільки за заявою пенсіонера. Його можна подати протягом 3 місяців з дня досягнення пенсійного віку. При цьому пенсія вам буде призначена з дня, наступного за датою досягнення віку.



Якщо ж ви побажаєте відстрочити вихід на пенсію, то пенсія вам буде призначена в підвищеному розмірі — по 2,5% за кожні півроку (до досягнення 60-річного віку). Крім того, за кожний повний рік страхового стажу понад 35 років чоловікам і 30 років жінкам пенсія за віком збільшується на 1% розміру пенсії, визначеної відповідно до ст. 27 цього закону, але не більше 1% мінімального розміру пенсії за віком, зазначеного в абз. 1 ч. 1 ст. 28 цього закону. Вибір за вами. Якщо хочете, можете допрацювати ще півроку і отримати підвищену на 2,5% пенсію. Не хочете — виходьте на пенсію в листопаді, стажу у вас достатньо.

«Я народилася в серпні 1957 р. Мій загальний страховий стаж – 36 років. Працюю в бюджетній організації інженером (основне місце роботи, не держслужбовець). Також працюю за сумісництвом у приватній компанії консультантом (з 2005 р. і дотепер). Відрахування до пенсійного фонду ведуть з обох місць роботи. За новим пенсійним законом мені йти на пенсію в 56 років (тобто в серпні 2013 р.). Як буде розраховуватися пенсія? Чи будуть враховуватися відрахування в пенсійний фонд не за основним місцем роботи?»

— Відповідно до ст. 40 ЗУ «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» для обчислення вашої пенсії буде враховуватися зарплата (доход) за весь період страхового стажу, починаючи з 1.07. 2000 (в т.ч. і за роботу за сумісництвом). За бажанням пенсіонера і при підтвердженні довідки про зарплату первинними документами в період до 1.01. 2016 для обчислення пенсії також враховується зарплата (доход) за будь-які 60 календарних місяців страхового стажу підряд до 1.07. 2000 незалежно від перерв. Ця зарплата може враховуватися і в разі, якщо страховий стаж, починаючи з 1.07. 2000, менше 60 місяців.

Відрахування до ПФ не за основним місцем роботи враховувати будуть. У зарплату для визначення розміру пенсії враховуються суми виплат (доходу), отримуваних застрахованою особою, з яких були фактично нараховані та сплачені страхові внески (єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування), в межах встановленого законом максимуму, з якого вони сплачуються. Розмір єдиного внеску визначений у ст. 8 ЗУ «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування». При наданні довідки про зарплату за сумісництвом до 1.07. 2000 необхідне підтвердження цих періодів роботи. З 1.07. 2000 зарплата враховується за даними персоніфікованого обліку.

За матеріалами видання «Сьогодні»



Читайте ще:

Демографічна ситуація залишається складною

Літати та дихати на Сумщині ще дозволено, ходити - вже ні?

Степан Пак - сумчанам

Міліція звітує за перший квартал 2009 року