№ 15 (252):

ЦВК хоче змінити закон про вибори

Новини

Центральна виборча комісія одноголосно схвалила зміни до закону "Про вибори народних депутатів України". Вони стосуються врегулювання питань передвиборної агітації, фінансування виборчого процесу, друку агітаційних плакатів і так далі. Рішення було прийнято на засіданні ЦВК 8 травня 2012 року, яке провів заступник голови Комісії Андрій Магера. Про це повідомив відділ взаємодії зі ЗМІ Центрального секретаріату ЦВК.

Таким рішенням члени комісії мають намір удосконалити виборче законодавство. Андрій Магера звернув увагу на те, що напрацьовані пропозиції щодо зміни закону не стосуються його концептуальних положень, а носять виключно технічний характер.

"Запропоновані зміни жодним чином не стосуються політичних моментів закону. При цьому вони враховують практично всі зауваження членів Комісії, які виявили бажання внести поправки. Крім того, весь робочий матеріал пройшов попереднє ретельне обговорення, що дало можливість вийти на повний професійний консенсус ", — зазначив Магера.



Солідарний з ним і член ЦВК Михайло Охендовський, який зазначив: "Хоча прийняття чинного закону "Про вибори народних депутатів України "стало результатом великого політичного компромісу, сам закон як правовий і організаційний базис для проведення виборів дуже далекий від досконалості". Охендовський вважає, що в нинішньому вигляді профільний закон не повною мірою задовольняє потреби організації виборчого процесу.

"З моменту свого народження закон став своєрідною "священною коровою" — представники всіх без винятку політичних сил неодноразово заявляли про неприпустимість внесення до нього будь-яких змін. Але для того, щоб закон був здатний дати головний результат — проведення справедливих і демократичних виборів народних депутатів — окремі його положення змінити необхідно", — додав член ЦВК.

На його думку, в даному випадку місія Центрвиборчкому — звернути увагу суспільства, політикуму та міжнародної громадськості на ряд положень закону, які містять деякі невідповідності та організаційно-правові прогалини. Комісія вважає, що якщо запропоновані зміни будуть прийняті Верховною Радою, організатори та інші суб'єкти виборчого процесу зможуть працювати за більш зрозумілими, прозорими і адекватними процедурами.



Варто ще переглянути:

Правоохоронці захищають сільгоспвиробників

А король-таки, голий!

Спільне засідання комісій Сумської облради

Комунальні послуги: диктат сумської влади