№ 18 (255):

Кадри ІТ-сектору

Актуалії

29 травня 2012 року у прес-залі інформаційного агентства «Наш продукт» відбувся круглий стіл на тему: «Кадри ІТ-сектору: підбір персоналу та професійне навчання під замовлення роботодавців». Захід організований Київським міським центром зайнятості у рамках пілотного проекту Державної служби зайнятості «Підбір персоналу та професійне навчання під замовлення роботодавців ІТ-сфери м. Києва».


На засідання круглого столу були запрошені представники ІТ-компаній (Українська асоціація фахівців інформаційних технологій, Європейська бізнес асоціація, «ЕПАМ СИСТЕМЗ», фонд  «Освітні ініціативи», ТОВ «Альмотек», консорціум «Інтеркасі Груп», ДП «Мелексіс Україна», ТОВ «Арт-Мастер» та ін.), представники навчальних закладів, які готують спеціалістів для ІТ-сектору (Інститут післядипломного навчання Національного авіаційного університету, навчально-науковий Інститут магістерської підготовки та післядипломної освіти Університету економіки та права «КРОК»), фахівці Київського міського центру зайнятості.Круглий стіл розпочався з вступної доповіді  директора Київського міського центру зайнятості Сухомлина Віктора Борисовича, у якій він розповів всім присутнім про гостру потребу роботодавців  ІТ-сфери у кваліфікованих кадрах завдяки стрімкому розвитку інформаційних технологій. «Днями Верховна Рада прийняла Закон «Про державну підтримку розвитку індустрії програмної продукції». Столична служба зайнятості не залишається осторонь цієї проблеми. Ми створюємо механізм  взаємодії  Державної  служби зайнятості та роботодавців ІТ-сектору. Мета цих дій - забезпечення  кваліфікованими кадрами київських роботодавців. Державним центром зайнятості прийнято рішення про проведення у поточному році у декількох регіонах України, серед яких і місто Київ,  пілотного проекту «Підбір персоналу та професійне навчання під замовлення ІТ-сфери» - зазначив Віктор Борисович.

У рамках цього проекту був проведений інтегрований інформаційно-масовий захід для незайнятого населення та роботодавців, ярмарок кар’єри та вакансій «Будуємо кар’єру разом!». На ярмарку Київський міський центр зайнятості уклав  5 угод про співпрацю з такими ІТ-компаніями та навчальними закладами м. Києва, як Інститут післядипломної освіти Національного авіаційного університету, Університет економіки та права «Крок» та  компаніями  «ЕПАМ Системз», «АЛЬМОТЕК»,    «АЙКЮЖН»,   «Арт-мастер» та «Куадріга».

Як зауважив Сухомлин В.Б., протягом березня - травня поточного року проводилось анкетування 9 столичних ІТ-компаній на предмет визначення – в яких саме фахівцях є гостра потреба сьогодні. Отримані дані від анкетування компаній та претендентів на вакансії зараз використовуються столичною службою зайнятості для прогнозування потреб компаній м. Києва на 2012-2014 роки у розрізі професій. Інформація щодо потреби в кадрах роботодавців заноситься до Єдиної інформаційно-аналітичної системи Державної служби зайнятості та використовується усіма районними центрами зайнятості м. Києва для вирішення питань працевлаштування шукачів роботи та безробітних.  Так, протягом  2012 року до районних центрів зайнятості було надано інформацію про  240 вакансій від 40 ІТ-компаній м. Києва. Це лише 1% від усієї кількості вакансій, отриманих службою зайнятості від столичних роботодавців у цьому році. Із заявлених за цей період вакансій 44 укомплектовані  за допомогою служби зайнятості. 120 вакансій знято з різних причин роботодавцем. У зв’язку з цим, Віктор Борисович звернувся до роботодавців з проханням надавати центру зайнятості більше інформації щодо їх потреби у вакансіях: «Володіючи повною картиною щодо потреб у ІТ – фахівцях, столична служба зайнятості буде мати більше можливостей для задоволення кадрових потреб роботодавців».

У своїй вступній доповіді директор столичної служби зайнятості наголосив, що проблема не лише у кількості вакансій, а й у невідповідності можливостей претендентів тим вимогам, які висувають роботодавці для своїх вакансій. Це стосується спеціальних знань, знань іноземної мови, перш за все англійської,  необхідного досвіду, бажання самовдосконалюватися, набувати нові знання. Тому Київський міський центр зайнятості активно працює у напрямку професійної підготовки та перепідготовки безробітних. «У поточному році для підготовки фахівців в сфері IT-технологій заплановано коштів на суму більше 1,4 млн.грн. У Національному авіаційному університеті це відбувається за програмами: «Системний адміністратор», «Основи системного адміністрування  локальної мережі на основі Linyx», «Персональний комп’ютер для інженера», «Застосування комп’ютерної графіки», «Спеціаліст з програмного забезпечення Windovs. В Інституті післядипломного навчання «УкрСтено» готують  за спеціальностями: «3D проектування», «Комп’ютерні технології та дизайн», «Дизайнер мультимедійних об’єктів».
  

Віктор Сухомлин    закликав до активної співпраці  навчальні заклади та роботодавців спільно розробляти та впроваджувати нові програми навчання, які будуть задовольняти сучасного роботодавця.

У процесі роботи круглого столу були заслухані доповіді представників навчальних закладів: декана факультету комп’ютерних систем Інституту комп’ютерних технологій Національного авіаційного університету Литвиненко Олександра Євгеновича та директора навчально-наукового Інституту магістерської підготовки та післядипломної освіти Університету економіки та права «Крок». Вони розповіли про напрямки та навчальні програми, за якими  готують спеціалістів в ІТ-сфері та наголосили на готовності і надалі плідно співпрацювати з центром зайнятості та роботодавцями.
      

Представники ІТ-фірм підтримали цю ініціативу та поділились своїми думками стосовно вимог до претендентів, бажаючих  працювати у цій сфері, розповіли про труднощі з підбором кандидатів. Були заслухані виступи директора з розвитку Української асоціації фахівців інформаційних технологій Сокола Володимира Євгенійовича, засновника ТОВ «Альмотек» Фельдмана Олександра Вікторовича, директора освітніх програм ТОВ «ЕПАМ Системз» Орєхова Олександра Арсенійовича, старшого менеджера з персоналу консорціуму «Інтеркасі Груп» Король Аеліти Олександрівни, директора із зв’язків з громадськістю Фонду «Освітні ініціативи» Пригоди Анни Віталіївни, координатора ІТ комітету «Європейської бізнес асоціації» Борисенко Оксани Сергіївни, начальника відділу підготовки користувачів ПАТ «КП ОТІ» Миколи Тверезовського.
 

Учасники засідання круглого столу з метою активізації системної роботи щодо підбору персоналу для ІТ-сектору та профнавчання під замовлення роботодавців, підвищення рівня їх працевлаштування за сприянням служби зайнятості, удосконалення співпраці міської служби зайнятості та партнерських організацій  вирішили:

1. Створювати належні умови для подальшої взаємодії та координації роботи державної служби зайнятості та об’єднань ІТ-підприємств, навчальних закладів, які здійснюють навчання спеціалістів ІТ-сфери  з метою реалізації державної політики зайнятості ІТ-спеціалістів.


2. Забезпечити відбір претендентів із числа безробітних для укомплектування вакансій ІТ-компаній  відповідно до вимог роботодавців шляхом співбесіди та проведенням тестування  службою зайнятості або роботодавцем безпосередньо на робочому місці.

3. Здійснювати розробку та удосконалення навчальних програм для ІТ-сектору м. Києва.

4. Активізувати взаємодію служби зайнятості з роботодавцями ІТ-сфери для отримання інформації про поточну та перспективну потребу в кадрах з метою застосування спектру послуг по задоволенню кадрових потреб цих роботодавців, у тому числі шляхом підготовки, перепідготовки, підвищенню кваліфікації безробітних за направленням служби зайнятості, через організацію оплачуваних громадських робіт за кошти Фонду, через застосування механізму працевлаштування безробітних за направленням служби зайнятості на дотаційні робочі місця.

5. Посилити просвітницьку роботу серед населення, у тому числі випускників загальноосвітніх шкіл, щодо популяризації актуальних на ринку праці ІТ-професій, з метою вирішення кадрових питань підприємств, які мають зазначену потребу.

6. Забезпечити проведення аналізу задоволення потреб у кадрах роботодавців ІТ-сфери.

7. Сприяти дотриманню нормативно-правових норм щодо подання роботодавцями ІТ-сфери своєчасної, повної та достовірної інформації службі зайнятості про наявні вакансії, заробітну плату, умови праці та вимоги до претендентів.

8. Організовувати та проводити спільні заходи спрямовані на збільшення обсягів працевлаштування ІТ-спеціалістів. Забезпечити участь представників-учасників круглого столу інформаційно-масових заходах: семінарах, ярмарках вакансій, заходах для роботодавців, круглих столах, які буде проводити центр зайнятості.

9. Здійснювати розробку освітньо-кваліфікаційних вимог роботодавців до випускників навчальних закладів по IТ- спеціальностям і відповідно вдосконалювати навчальні плани та програми навчальних закладів по підготовці спеціалістів для ІТ-сектору.Читайте ще:

Демографічна ситуація залишається складною

Літати та дихати на Сумщині ще дозволено, ходити - вже ні?

Степан Пак - сумчанам

Міліція звітує за перший квартал 2009 року