№ 18 (255):

Найближчим часом Україну накриє хвиля контрабанди тютюну та алкоголю

Новини

Випуск акцизних марок без голограм зажене ринок підакцизних товарів в «тінь»

Уже найближчим часом Україну накриє хвиля контрабандних та фальсифікованих підакцизних товарів - до 50% ринку алкоголю і тютюну виявиться в «тіні». Такий прогноз зробив координатор Центру споживчого контролю «ЧЕК», кандидат технічних наук Ігор Каневський.

На думку експерта, це пов'язано з тим, що керівництво поліграфічного комбінату «Україна», без необхідних погоджень з Міністерством фінансів і державним підприємством «Держзнак», Державною податковою службою України, Міністерством внутрішніх справ України, СБУ та Мін'юстом і без прийняття відповідної постанови Кабінету Міністрів Україна про затвердження акцизної марки нового зразка, віддрукувало і ввело в обіг акцизну марку без голографічного захисного елементу.

На підтвердження своїх слів Ігор Каневський привів витримку з телефонної розмови зі співробітницею Департаменту контролю над виробництвом і оборотом спирту, алкогольної продукції та тютюнових виробів Державної податкової служби України, яка побажала залишатися неназваною.«Акцизні марки без існуючих донині голограм вже готові, вони є, і з завтрашнього дня будуть застосовані (з 25 травня - прим. ред.). До введення нової захищеної голограми акцизні марки на алкогольну та тютюнову продукцію будуть без голограм », - повідомила чиновниця ДПС України.

Як зазначив Ігор Каневський, в більшості країн Європейського Союзу акцизні марки з використанням голографічних захисних елементів фактично єдиний метод якісної боротьби з контрабандою та підробкою сигарет і алкоголю. Там розуміють, що захисні голограми вкрай складно підробити, а підробку легко розпізнати. Саме таким методом європейці захищають свої ринки від контрафактних підакцизних товарів і не допускають його відходу «в тінь».

Більш того, ще в 2010 році Президент Національної академії наук України Борис Патон в листі на Кабінет Міністрів України називав ідею відмови від ГЗЕ на акцизних марках необгрунтованою.

«Підняття питання про повну відмову від голографічних захисних елементів є необгрунтованим, тому що переконливих доводів недостатньої надійності та дорожнечі голографічних елементів, які застосовуються в Україні, не існує. Більше того - прийняття подібного рішення може стати першим прецедентом серед країн, які дбають про власну надійну безпеку», - писав президент НАНУ.Також перегляньте:

Змагання голубівників у Шостці

Плановий контроль і позапланові ревізії

Всеукраїнський рейд задля безпеки дітей

Чому було обрано Республіканську Християнську партію?