Випуск акцизних марок без голограм зажене ринок підакцизних товарів в «тінь»
Уже найближчим часом Україну накриє хвиля контрабандних та фальсифікованих підакцизних товарів - до 50% ринку алкоголю і тютюну виявиться в «тіні». Такий прогноз зробив координатор Центру споживчого контролю «ЧЕК», кандидат технічних наук Ігор Каневський.
На думку експерта, це пов'язано з тим, що керівництво поліграфічного комбінату «Україна», без необхідних погоджень з Міністерством фінансів і державним підприємством «Держзнак», Державною податковою службою України, Міністерством внутрішніх справ України, СБУ та Мін'юстом і без прийняття відповідної постанови Кабінету Міністрів Україна про затвердження акцизної марки нового зразка, віддрукувало і ввело в обіг акцизну марку без голографічного захисного елементу.
На підтвердження своїх слів Ігор Каневський привів витримку з телефонної розмови зі співробітницею Департаменту контролю над виробництвом і оборотом спирту, алкогольної продукції та тютюнових виробів Державної податкової служби України, яка побажала залишатися неназваною.
«Акцизні марки без існуючих донині голограм вже готові, вони є, і з завтрашнього дня будуть застосовані (з 25 травня - прим. ред.). До введення нової захищеної голограми акцизні марки на алкогольну та тютюнову продукцію будуть без голограм », - повідомила чиновниця ДПС України.
Як зазначив Ігор Каневський, в більшості країн Європейського Союзу акцизні марки з використанням голографічних захисних елементів фактично єдиний метод якісної боротьби з контрабандою та підробкою сигарет і алкоголю. Там розуміють, що захисні голограми вкрай складно підробити, а підробку легко розпізнати. Саме таким методом європейці захищають свої ринки від контрафактних підакцизних товарів і не допускають його відходу «в тінь».
Більш того, ще в 2010 році Президент Національної академії наук України Борис Патон в листі на Кабінет Міністрів України називав ідею відмови від ГЗЕ на акцизних марках необгрунтованою.
«Підняття питання про повну відмову від голографічних захисних елементів є необгрунтованим, тому що переконливих доводів недостатньої надійності та дорожнечі голографічних елементів, які застосовуються в Україні, не існує. Більше того - прийняття подібного рішення може стати першим прецедентом серед країн, які дбають про власну надійну безпеку», - писав президент НАНУ.
Також перегляньте:
Змагання голубівників у Шостці
Плановий контроль і позапланові ревізії
Всеукраїнський рейд задля безпеки дітей
Чому було обрано Республіканську Християнську партію?