№ 18 (255):

Електронна соціальна карта для соціальної допомоги

Актуалії

Для реалізації соціальних ініціатив Президента України В.Ф.Януковича, сформульованих главою держави на засіданні Ради регіонів 24.05.2012 року, та забезпечення адресної соціальної допомоги нужденним верствам населення консорціум «ЄДАПС» вже сьогодні готовий забезпечити впровадження електронної соціальної карти.

Офіційна презентація проекту по впровадженню в Україну концепції загальнодержавної автоматизованої системи «Електронне соціальне посвідчення» була проведена консорціумом «ЄДАПС» ще в лютому 2011 року. З тих пір система пройшла необхідну апробацію та удосконалення, і готова до впровадження в масштабах держави.

Попередньо проект електронної соціальної карти схвалили Міністерство соціальної політики, Пенсійний фонд України, Національний банк України, Національна академія наук України.Електронне соціальне посвідчення забезпечить економію бюджету України від 5 млрд грн. до 10 млрд грн. щорічно, і збільшить питому вагу державних коштів, що виділяються на соціальний захист малозабезпеченим верствам населення з 23% до 50%.

Пропонована групою розробників система електронної соціальної карти, дозволить довести до кожного пільговика повну інформацію про його пільги, забезпечити їх адресне надання, більш повні і точні дані про отримання пільговиком послуг, перехід від паперових і сумнівних актів звірки до автоматичного формування обліку.

В Україні є всі національні технології, які забезпечать виконання державної програми з надання адресної соціальної допомоги нужденним верствам населення, без залучення іноземних компаній.

Українські технології для виконання цього проекту, включають інформаційну безпеку в повній відповідності зі стандартами Україні, наявність чіпової операційної системи і Національної системи масових електронних платежів (НСМЕП).

Концепція загальнодержавної автоматизованої системи «Електронне соціальне посвідчення» - результат спільної праці фахівців Інституту економіки НАН України, консорціуму «ЄДАПС», компаній «Атлас» і «Автор», Міністерства соціальної політики, Національного банку України, Пенсійного фонду України.Також читайте:

З історії сумських площ

Отдохнем в Египте

Пенсіонери нагодують депутатів!

У Новому році - нова податкова соціальна пільга