№ 19 (256):

Насильство у суспільстві

Новини

У період з 22 березня по 1 квітня 2012 року компанія Research & Branding Group було проведено дослідження громадської думки населення України щодо вивчення думки українців про ситуацію з насильством в країні.

Збір інформації проводився методом особистого інтерв'ю в 24-х областях України і АР Крим. Респонденти відбиралися за квотною вибіркою, що репрезентує доросле населення країни за місцем проживання (область), статтю і віком. Обсяг вибіркової сукупності склав 2078 чоловік. Очікувана середня помилка вибірки складає + -2,2%.

Значна більшість респондентів 77% стверджують, що у них немає почуття захищеності від будь-яких насильницьких дій по відношенню до себе. Найбільше відчуття незахищеності 82% виявляють жінки і респонденти у віці старше 55 років. Протилежної думки дотримується 17% респондентів.



Близько половини респондентів (45%) висловили думку, що головна причина жорстокості і насильства це безкарність у скоєнні злочину. Ще 30% респондентів вказали серед причин бездіяльність міліції. Кожен п'ятий (21%) респондент серед причин бачить відсутність правильного виховання і загальне падіння моралі. Низький рівень життя, серед причин називає 17% респондентів і 15% вважає, що в суспільстві відсутня усталена система цінностей.

Більшість респондентів 76% погоджуються з твердженням, що наше суспільство деградує в плані доброзичливості один до одного. Протилежної думки дотримується 17% і ще 7% респондентів вагалися з відповіддю.

Значна більшість респондентів 65% вважають, що тільки посилення покарань може знизити рівень жорстокості і насильства в суспільстві. Протилежної думки дотримуються 27%.

У цілому, доросле населення в Україні проти дозволу носіння вогнепальної зброї, такої думки дотримується 79% респондентів. Позитивно висловилися 13% респондентів, найбільше їх проживає в Центрі, в містах, це найчастіше чоловіки у віці 18-29 років. Майже кожен десятий респондент (9%) вагається з відповіддю.

Понад половину опитаних респондентів (57%), у цілому виступають за відновлення в Україні такого виду покарання за особливо тяжкі злочини, як смертна кара. Проти цього 34% респондентів і 9% не змогли відповісти.



Також можна почитати:

Вплив паління

Підприємці! Читайте, програмні документи!

Спекулянти на здоров’ї

Тисячолітня Україна: Український Рим