№ 19 (256):

Міжнародний трейд-клуб і Сумщина

Актуалії

У конференц-залі виставкового центру «Іллінський» Сумської торгово-промислової палати 14 червня 2012 року відбулася зустріч між членами Міжнародного трейд-клубу та журналістами і підприємцями Сумщини, в якій взяв участь заступник голови Сумської обласної ради Іван Ребенко.

У вітальному слові він повідомив, що обласна рада шостого скликання багато уваги приділяє розгляду проектів і програм із залученням іноземних інвестицій. Так, за останні два роки обсяг інвестицій у хімічну і нафтохімічну галузь та в машинобудування зріс у порівнянні до середнього показника за попередні п'ять років у розрахунку на одного мешканця Сумщини більш, ніж удвічі.

Найбільшими за обсягом освоєння інвестицій є м. Суми, м. Шостка, Глухівський та Тростянецький райони, а серед інвесторів – це Кіпр, Нідерланди та Великобританія.



Заслуговує на увагу те, що значна частина депутатів обласної ради є учасниками та виконавцями спільних програм із залученням іноземних інвестицій. Немало з них бажають  збільшення обсягів інвестицій з Німеччини, Франції, країн Скандинавії, Російської Федерації та інших з ближнього зарубіжжя.

У той же самий час депутатів обласної ради турбує недостатній обсяг соціальної складової інвестиційних проектів, наприклад: у галузі АПК у 2011 році укладено соціальних угод з середнім показником 41 грн/га, а фактичне виконання склало тільки 26 грн/га, в компанії «Інтер Агро трейд» цей показник склав тільки 8,5 грн/га, що є незадовільним і потребує спільного виправлення такого становища.


Міжнародний трейд-клуб об’єднує фахівців із торгово-економічних питань майже  60 іноземних посольств і міжнародних компаній.  Організація займається оцінкою економічного  потенціалу регіонів, і на її думку у світі зважають.

Сумщині є що показати міжнародній спільноті. Наразі вона  лідирує в Україні за обсягом залучення інвестицій. Це дає підстави іноземцям довіряти регіону і пильніше до нього  придивитись.

Усе завдяки Єдиному інвестиційному вікну – виноходу обласної влади. Іноземців вабить  набір оптимальних умов. По-перше, можливість швидко і безболісно дати старт  бізнесу, по-друге, гроші ефективно працюють на регіон і на власника капіталу. Звідси і статистика, минулого  року в економіку області  вклали   понад 360 мільйонів доларів США.

Утім, ще більше піару Сумщині не завадить.  Бо про неї чули, але далеко не усі.  Місія  розповісти в усіх  фарбах і покладена на членів трейд-клубу.  Представники 14 країн, які приїхали на оглядини, слугуватимуть таким собі  «сарафанним»  радіо – розкажуть, покажуть і переконають свою бізнес-еліту у тому, що справу з Сумщиною варто мати.  Тим більше, область  розширює горизонти потенційної співпраці і готова запропонувати  набагато більше, ніж раніше.  Галузі, де можна додати – машинобудування, нафтопереробна промисловість, хімічна. Однак, найбільш привабливим залишається  агропромисловий сектор.

Про укладання конкретних угод, як результат бізнесових оглядин, говорити зарано, утім, підстави сподіватися на розширення кола  інвесторів у сумчан вже є.  Тим більше привабити є чим. Ще кілька років  тому польські інвестори вклали свої гроші у підприємство  «Технологія».  Нині воно успішно працює і розвивається.  Прикметно,  що  познайомилися  поляки з сумчанами як раз завдяки   трейд-клубу.

14 і 15 червня область презентуватувала делегації свій економічний та науковий потенціал.

Учасники Міжнародного трейд-клубу відвідали ряд промислових майданчиків і ознайомились із культурно-духовними і  туристичними цікавинками Сумщини.

Востаннє Міжнародний трейд-клуб на Сумщині приймали 4 роки тому.

Об’єднанню вже 20 років. Наразі воно згуртувало представників близько 60-ти іноземних посольств і міжнародних організацій, акредитованих в Україні, що контролюють торгово-промислові зв’язки.

До вже залучених цього року понад 360 млн. доларів США за півроку додасться ще майже стільки ж. Як зазначив заступник губернатора Віктор Чернявський, надходження коштів очікується як від уже знаних, так і нових інвесторів.

Кіпр,  Нідерланди,  Франція та Великобританія. Завдяки роботі в регіоні «Єдиного інвестиційного вікна» за 4 місяці 2012 року в економіку Сумщини залучено понад 360 млн. дол. США. І це ще не межа, зазначають посадовці. До кінця 2012 обсяг іноземного капіталу зросте мало не вдвічі.

Наразі тривають перемовини з  інвесторами, що вже готові вести бізнес на Сумщині.

Не виключена і можливість появи у Сумах «Міжнародного центру авіаційних перевезень та логістики на базі КП «Аеропорт Суми». Вже оголошено конкурс на передачу в оренду цілісного майнового комплексу підприємства.  На Хімпромі заплановано будівництво нового сірчанокислотного цеху потужністю 750 тисяч тон на рік. Кошторисна вартість проекту – 140 мільйонів доларів США.

Розширюватимуть виробництво й інші підприємства, що вже прижилися в регіоні. Серед них  «Крафт Фудз Україна»,  «Керамейя»,  «ГУАЛА КЛОЖЕРС Україна»,  «Технологія»,  «Бель Шостка Україна».



Варто також почитати:

Ринок праці Сумщини у січні–червні 2011 року

Новини коротко

З чим боровся, на те і напоровся

Американцы угощали Януковича тонко нарезанным салом