№ 22 (259):

Бар-Міцва у Сумській єврейській общині

Новини

Побудована в 1915 році синагога у Сумах практично припинила своє існування в 1923 р., коли Радянська влада націоналізувала будинок і відкрила в ньому пекарню. Але не можна націоналізувати традиції, закони і пам'ять, зрештою. І в один з останніх днів червня 2012 року у відродженій Сумській синагозі парафіяни вперше за останні 90 років взяли участь у чудовому дійстві, назва якого Бар-Міцва.

В усвідомлене єврейське життя вступив Аркаша Шерстюк, чия Бар-Міцва відзначалася голосно, весело і з великою (до ста осіб) кількістю гостей, серед яких була сім'я Дайч з Франції, колишні сумчани, які живуть зараз в Ізраїлі, хлопці з молодіжного клубу громади, працівники та волонтери єврейських організацій і, звичайно ж, рідні та близькі іменинника. Вів захід головний рабин Сум Єхієл Левитанські, а допомагало йому в цьому численне сімейство Левитанські, на чолі з ребецен Рохель Левитанські.Головного винуватця торжества і його батьків, які вже давно активно працюють в громаді, привітали присутні гості, рабин і, звичайно ж, голова громади Олександр Горон, який запросив Аркадія стати членом міньяну.

Звучали єврейські пісні, танцювали запальні хасидські танці, була присутня смачна і кошерна трапеза. Все це було і обов'язково буде ще і ще.

Тому що живі єврейські традиції і закони, виконання яких, як і раніше, і є нашою головною міцвою.

А імениннику - Мазл Тов!

Т. Мірська, jewish.kiev.uaЧитайте ще:

Виробництво на Сумщині за січень-травень 2010 року

Заява Сумської обласної державної адміністрації

Правоохоронці захищають сільгоспвиробників

Всеукраїнський рейд задля безпеки дітей

Чому було обрано Республіканську Християнську партію?

Житла в Сумах побільшало