№ 23 (260):

Оптові ринки Кабміну перетворилися на великі базари

Новини

Близько 65% всіх продажів на розрекламованих оптових сільгоспринках – роздрібні.

Нові майданчики для сільгоспвиробника у вигляді оптових ринків сільськогосподарської продукції виявилися нездатними залучити і покрити апетит дійсно великого оптового покупця, пишуть «Коментарі».

Як зазначає видання, якщо в Європі роздрібних покупців від оптових ринків відсікають високою ціною на в'їзд, то в Україні, навпаки, їх принаджують. Сьогодні левову частку доходу оптовим ринкам, що відкрилися в Донецьку та Києві, приносять роздрібні покупці і вуличні торговці-перекупники. Наприклад, співвідношення роздрібних і оптових продажів на «Столичному» приблизно 65% до 35%. У той же самий час, реальні оптовики (ритейлери і ресторатори) затарюватися продукцією на оптових ринках не поспішають.


«Навіщо ритейлерам переплачувати на ринках, якщо вони можуть мінімізувати витрати, працюючи з аграріями безпосередньо?» – говорить комерційний директор мережі «ПАККО» Сергій Шавлукевич. Іншими словами, сьогодні великі покупці поки не бачать перспектив співпраці з оптовими ринками.

Понад те, незважаючи на пафосні церемонії відкриття оптових ринків сільгосппродукції, нова схема повноцінно так і не запрацювала. «Держава не зацікавила інвесторів реально, щоб туди вкладали гроші», – стверджує директор інформаційно-консалтингової компанії «ПроАгро» Микола Верницький. І в той час, поки в Мінагро стверджують, що створення подібних ринків відбувається на основі «державно-приватного партнерства», насправді вся програма оціночною вартістю у більш ніж 4,5 млрд. грн. тримається на бюджетних витратах.Також перегляньте:

Підприємці! Читайте, програмні документи!

Думают одно, говорят другое, а делают третье…

Тисячолітня Україна: Український Рим

Ми хочемо знати, на які доходи живуть вчорашні державні службовці

Грибные шляпки

Доплата до пенсій: що за цим стоїть?