№ 23 (260):

Найбільш криміногенні міста України

Актуалії

Журнал Forbes склав рейтинг найбільш криміногенних регіонів України.

Як ідеться в матеріалі видання, Сімферополь, Севастополь, Дніпропетровськ, Горлівка і Кіровоград з 6-7,2 тяжких злочинів на 1000 жителів посідають перші місця серед міст із згаданого рейтингу.

У західних обласних центрах: в Івано-Франківську, Тернополі, Луцьку, Рівному рівень злочинності в 2-3 рази нижче. Найменш небезпечний з великих міст України – Полтава (1,5), де, як зазначає видання, проживає велика кількість відставних військових.


Перший проректор Національної академії внутрішніх справ, автор дисертації «Урбанізація і злочинність в Україні» Василь Шакун заявив, що 60 років тому рівень злочинності на Заході і Сході країни був практично однаковим. У 1950-х роках засуджених за серйозні злочини перестали відправляти на Крайню Північ. Замість цього їх направляли на примусові роботи на промислових об'єктах в європейській частині СРСР, в тому числі на індустріально розвиненому південному сході Україні. За словами Шакуна, це призвело до формування на цій території кримінальної субкультури.

Як пише Forbes, Севастополь, який є одним з осередків злочинності в країні, в радянські часи, навпаки, був закритим містом і числився серед найбезпечніших міст УРСР. Після розвалу СРСР, пише видання, Крим став яблуком розбрату між Україною і Росією. «Внутрішні справи, включаючи підтримку правопорядку, відійшли на другий план. На півострові розквітла організована злочинність», – зазначає видання. За оцінкою правоохоронців, у середині 1990-х в Криму діяло не менше 30 великих банд. «На початок 2000-х років більшість з них ліквідували, але відлуння бандитських воєн чується до цих пір», – пише Forbes.

Видання як приклад зазначає, що чисельність жителів Севастополя та Вінниці практично однакова – 380 000 і 370 000 відповідно. При цьому рівень злочинності в містах непорівнянний. У Севастополі в минулому році тяжких злочинів скоєно 6,4 на 1000 жителів. З-поміж 32 міст, що беруть участь в рейтингу Forbes, рівень злочинності вище тільки в Сімферополі (7,2).

При цьому у Вінниці на 1000 жителів припадає три тяжких злочини. У порівнянні з попереднім роком, рівень злочинності знизився на 5%. При цьому число злочинів із завдаванням тяжких тілесних ушкоджень зменшилася наполовину, розбійних нападів – на третину. У минулому році у Вінниці не було зафіксовано жодного випадку згвалтування.



Ще варто почитати:

Новини коротко

Про користь та шкоду мила

Кримський велосипедист здобув срібну медаль у Сумах

Принижені і ображені

Жертви пенсійної реформи

Натуральне мило