№ 24 (261):

Непотрібні ліки

Медицина і здоров’я

Мезим-форте

Засіб для травлення, призначений заповнювати дефіцит ферментів підшлункової залози

Препарат створений на основі панкреатину з підшлункової залози свиней, який повинен компенсувати недостатність зовнішньосекреторної функції підшлункової залози і покращувати перетравлювання їжі в кишечнику. За заявами виробників, Мезим-форте виготовляють у блістерах, оболонка яких захищає чутливі до шлункового соку ферменти і розчиняється тільки в лужному середовищі тонкого кишечника, де і звільняє панкреатичні ферменти, що входять до складу препарату: амілазу, ліпазу і протеази, що полегшують перетравлювання вуглеводів, жирів і білків. Однак в 2009 році президент Об'єднання організацій роботодавців медичної та мікробіологічної промисловості України Валерій Печаєв заявив, що дослідження препарату, проведені лабораторією фарманаліза ДП «Державний фармакологічний центр» МОЗ України та Державною інспекцією з контролю якості лікарських засобів, показали його повну неефективність. За словами Печаєва, у Мезим-форте відсутня кишково-розчинна оболонка, через що ферменти розчиняються кислотою ще в шлунку і не дають ніякого ефекту.Представники компанії Berlin-Chemie не стали спростовувати або підтверджувати цей факт, однак випустили у відповідь заяву, в якій говорилося: «До самого Валерія Печаєва є питання. Справа в тому, що Печаєв є, крім іншого, генеральним директором фармацевтичної компанії «Лекхім», яка, до речі, випускає конкурентний препарат Панкреатин.

– Вплив ферментів на організм до цих пір повністю не вивчено, – каже у свою чергу професор Василь Власов. – Мезим-форте, так само як і Панкреатин, є препаратом масового попиту, відповідно, підходить усім, а значить, не підходить нікому. Якщо у людини є захворювання – недостатність конкретного ферменту – його потрібно лікувати конкретним ферментом. Не може бути так, щоб усім без винятку не вистачало одного-єдиного ферменту, який усім би відразу допоміг.

Експерти пояснюють популярність Мезима-форте у порівнянні з аналогами масованою рекламною кампанією. При цьому широковідомий рекламний слоган «Мезим для желудка незаменим» має мало відношення до реальності, оскільки, якщо Мезим-форте в окремих випадках і працює, не в шлунку, а в кишечнику.Також читайте:

Полювали на продукти

Навіть Діди Морози податки сплачують

Чому пенсійних грошей не вистачає

Інтернетівські садистки

Про заснування міста Суми - 2

Ольжич пропонував Шухевичу припинити партизанську війну